Bosna izgubila od Brazila autgolom u 90. minutu

Bosna izgubila od Brazila autgolom u 90. minutu  Empty
PočaljiNaslov: Bosna izgubila od Brazila autgolom u 90. minutu    Bosna izgubila od Brazila autgolom u 90. minutu  EmptyUto Feb 28, 2012 8:14 pm

Bosna izgubila od Brazila autgolom u 90. minutu  Vest_8488_1_thumb_2

Ili su "Karioke" ponovo razočarale svoje navijače ili su Bosanci odigrali još jednu veliku utakmicu? Dilema je koja se postavlja nakon večerašnjeg meča u Sent Galenu. Brazil je uprkos terenskoj inicjativi sretno došao do pobede od 2:1, autoglom Saše Papca u 90. minutu.
Sudeći prema izjavama pojedinih bosanskih igrača pre ovog meča dalo se naslutiti da njihova reprezentacija, kao ni na mečevima u kvalifikacijima protiv Francuske, Rumunije i dobrim delom protiv Portugala, neće igrati podređenu ulogu.

Ipak tehnički kvalitet je bio na strani Brazilaca tako da su oni bili ti koji su diktirali tempo tokom većeg dela meča. Brazilci su pogotcima na početku i na kraju meča došli do pobede, međutim igra skupih zvezda poput Neimara, Gansa i Danija Alveša, nije na željenom niovu već neko vreme kada igraju protiv evropskih reprezentacija, pogotovu onih koje poput Bosne večeras preferiraju jak presing na sredini terena.

Brazilci su došli u vođstvo već nakon prve akcije na meču. Neimar je bio asistent a defanzivac Reala Marselo strelac vodećeg gola za "Karioke". Činilo se tada da će Brazilci rutinski odraditi posao međutim već u 13. minutu bilo je 1:1.

Džeko je dugo vremena vukao jednu loptu a potom sjajno uposlio Ibiševića koji donosi izjednačenje našim komšijama. Nakon ovoga šoka Brazilci su na sve načine pokušavali probiti dobro postavjenu odbranu Bosanaca međutim bez rezultata.

U drugom poluvremenu Bosna je sve češće pretila iz kontranapada, Džeko i Miralem Pjanić, koji se uprkos najavama da će biti odsutan zbog problema sa povredom našao se u startnih 11, na momente su koristili veliki razmak između linija brazilske reprezentacije organizujući par veoma opasnih akcija kojima je međutim nedostajala sama završnica.

Brazil je sa druge strane dva puta ozbiljno pripretio nakon individualnih akcija Neimara, ali je u oba navrata Asmir Begović odbranio šuteve mladog Brazilca.

Kako je vreme odmicalo, a obojica trenera počela sa sve češćim izmenama, činilo se da će Bosna na kraju izboriti častan remi. To se međutim nije dogodilo pošto je u samom finišu meča centaršut Hulka po levoj strani pogodio defanazivca Glazgov Rendžersa Sašu Papca od koga se lopta odbila pravo u gol Bosanaca.

Ubrzo nakon toga odsviran je kraj tako da se slobodno može reći da je Bosna pomalo nezasluženo izgubila, pogotovu što skupi Brazil nije večeras ništa naročito prikazao...

Brazil: Cezar - Alveš, Luiz, Tijago Silva, Sandro, Marselo - Ernanes, Fernandinjo, Leandro Damjao - Ronaldinjo, Nejmar. Igrali su još: Elijas, Hulk, Ganzo, Lukas.

BiH: Asmir Begović - Sanel Jahić, Saša Papac, Emir Spahić, Boris Pandža - Haris Medunjanin, Elvir Rahimić, Zvjezdan Misimović, Miralem Pjanić - Vedad Ibišević, Edin Džeko

Sportski forum :: Sportske vesti :: Fudbal-