LE – Šalke juri nemoguće, Baski žive san...

LE – Šalke juri nemoguće, Baski žive san... Empty
PočaljiNaslov: LE – Šalke juri nemoguće, Baski žive san...   LE – Šalke juri nemoguće, Baski žive san... EmptyČet Apr 05, 2012 1:00 am

LE – Šalke juri nemoguće, Baski žive san... Ligaaaaaa76703020120216123657
Četvrtak veče donosi rasplet četvrtfinalnih duela Lige Evrope, a u prvom planu biće definitivno duel između sjajnog Atletik Bilbaa i nemačkog Šalkea.
Sa tri utakmice, koje su se u prvim četvrfinalnim duelima završile rezultatom 2:1, dolazi i garant da nas večeras očekuje jedno uzbudljivo veče u Ligi Evrope.
U prvom planu će ipak biti duel između Atletik Bilbaa i ekipe Šalkea pred kojim je zaista nemoguća misija.
Baski su najveće iznenađenje sezone, Bjelsina ekipa igra fantastičan fudbal i pri tom beleži sjajne rezultate. Svoju sjanu formu Atletik je potvrdio i u Glezehkirhenu kada je uspeo da anulira prednost domaćina i stigne do velike pobede pred revanš meč.
Pred Nemcima je izuzetno težak zadatak, trebaće im rezultat sličan pobedi koju su u grupnoj fazi zabeležili nad Makabijem iz Haife (0:3) kako bi ostvarili plasman u polfinale.
Povratnik u Španiju, legendarni Raul se nada iznenađenju.
„U prvom meču smo igrali sjajno čitavih 70 minuta, ali onda je Atletik napravio preokret. Ovo je možda i najbolja ekipa Bilbaa koju sam ikada video. Očekujem jedan uzbudljiv meč, nadam se da ćemo uspeti da prikažemo sjajnu igru na San Mamesu.“, ističe Raul.
Još jedan španski predstavnik, Atletiko Madrid, takođe gostuje u Nemačkoj, Jorgandžije idu na megdan ekipi Hanovera koja igra sjajnu sezonu u Ligi Evrope. Pogodak koji su postigli na Visente Kalderonu Nemce itekako ostavlja u trci za mestom u polufinalu.
Jorganžije će, vođene sjajnim Falkaom, koji je u prvom meču postigao svoj 400. pogodak u evro takmičenjima, učiniti sve kako bi odbranili prednost i plasirali se u polufinale. Svesni su Madrđani da ih očekuje težak meč protiv ekipe koja igra sjajno na svom terenu.
„Uz podršku navijača, Hanover je izuzetno neugodan domaćin i mi smo svesni da nas očekuje težak meč. Moramo da zaboravimo na prednost iz prvog duela i igramo kao da je prvi meč.“, istakao je plejmejker Jorgandžija Dijego.
Neizvesno će biti i na meču između Valensije i AZ Alkmara koji u Španiju stiže sa prednošću od 2:1 i velikom nadom da će uspeti da sjajnu formu iz domaćeg prvenstva nastavi i u Evropi.
Poslednji četvrtfinalni par je Metalist – Sporting, duel u kome ukrajinski predstavnik pokušava da sustigne gol zaostatka iz prvog meča u Portugalu završenog rezultatom 2:1 za Sporting.
Svi revanš mečevi četvrtfinala počinju u 21.05, a polufinalni dueli se igraju 19. i 26. aprila.