Sjajan učinak gostiju, Partizan slavio u Subotici !!!

Sjajan učinak gostiju, Partizan slavio u Subotici !!! Empty
PočaljiNaslov: Sjajan učinak gostiju, Partizan slavio u Subotici !!!   Sjajan učinak gostiju, Partizan slavio u Subotici !!! EmptySub Apr 07, 2012 8:07 am

Na do sada ogiranih šest mečeva Superlige domaće ekipe nisu ostvarile ni jednu pobedu. Partizan je slavio u Subotici protiv Spartaka 2:1, Rad u Novom Sadu protiv Vojvodine 2:0, dok je istim rezultatom Novi Pazar slavio u derbiju začelja protiv Borca.
Nakon današnje pobede Partizana u Sbubotici protiv Spartaka neke stvari postale su jasnije kada je borba za titulu u pitanju. Četvrtom uzastopnom pobedom u šampionatu crno-beli su istrasirali put ka movom šampionskom peharu nakon što su uspešno prebrodili veoma teško gostovanje u Subotici.

Konačan rezultat bio je 2:1 u korist Partizana čime je ekipa Avrama Granta stvorila dobru uvertiru pred duel sa Crvenom zvezdom sa kojom u sredu igraju u revanš meču polufinala Kupa.

Partizan je slično kao i protiv Vojovdine, pre par dana, u prvih pola sata tražio igru stvorivši svega dve izgledne prilike. Ipak, domaćin koji se odlučio na odbranu svoga gola je preko Despotovića stovrio najbolju priliku u prvih 45. minuta na obe strane. Radiša Ilić, koji je danas menjao Stojkovića, uspeo je da svojom odličnom intervencijom spreči ovaj pokušaj bivšeg Zvezdinog omladinca.

Crno-beli su proradili tek početkom drugog poluvremena kada su Eduardo i Vukić doneli nedostižnu prednost Partizanu. Golom rezerviste Spartaka Miljana Milivojeva, koji je u 69. minutu iskoristio centaršut sa desne strane da glavom sa ivice peterca promeni rezultat na 1:2, najavljen je uzbudljiv finiš, koji je međutim izostao, pošto nije bilo pravih šansi ni na jednoj ni na drugoj strani, tako da je do kraja ostalo 2:1 u korist crno-belih.

Vojvodina, je doduše u kombinovanom sastavu u kome nije bilo čak šestorice standardnih prvotimaca, priredila novo razočarenje svojim navijačima. Bodove sa "Karađorđa" odneo je Rad koji je golovima Malbašića i Lekovića slavio sa 2:0, nanevši tako Vojvodini i treći poraz u poslednja četiri kola.

Novi kiks Vojvodine ponovo nije iskoristio Radnički koji je odigrao bez golova protiv kulskog Hajduka ali su se zato Kragujevčani izjednačili na tabeli sa Novosađanima na trećoj poziciji koja vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Kada je u pitanju borba za opstanak Novi Pazar je stigao do važnih bodova na gostovanju u Čačaku savladavši direktnog konkurenta za ispadanje ekipu Borca sa 2:0.

Spartak - Partizan 1:2