Interu derbi, het-trika Milita

Interu derbi, het-trika Milita Empty
PočaljiNaslov: Interu derbi, het-trika Milita   Interu derbi, het-trika Milita EmptyNed Maj 06, 2012 8:14 pm

U velikom milanskom derbiju "Dela Madonina" Inter je sa 4:2 (1:1) pobedio Milan u pretposlednjem kolu italijanske Serije A.
Interu derbi, het-trika Milita 1279861964fa6e49aaae98704853914_orig
Posle pobede Juventusa nad Kaljarijem, Milan je ostao bez titule, dok je Inter ostao "u igri" za mesta koja vode u Ligu Evrope naredne sezone.

U derbiju "Dela Madonina" rezultat je posle prvih 45 minuta bio nerešen - 1:1.Dijego Milito je doveo Inter u vođstvo u 14. minutu, ali je Milan izjednačio golom Zlatana Ibrahimovića iz penala u 44. minutu.

I drugo poluvreme su obeležila dva igrača Dijego Milito i Zlatan Ibarahimović. Šveđanin je već u 46. minutu postigao gol kojim je preokrenuo rezultat u korist svog tima. Ipak u nastavku utakmice su dosuđena dva jedanaesterca za Inter. Siguran realizator sa bele tačke u 52. minutu i 80. minutu bio je Argentinac Dijego Milito.

Milito je postao prvi igrač posle skoro četiri decenije koji je postigao tri gola u velikom milnaskom derbiju. Prethodno je to uradio 60ih godina prošlog veka Hose Alfatini.

Konačan rezultat u Milanu postavio je desni bek Intera Maikon fenomenalnim golom u 89. minutu.