Sportski forum
Niste prijavljeni na forum. Molimo prijavite se, ili se registrujte, ako nemate nalog. Registracija traje svega nekoliko minuta i potpuno je besplatna. Dobrodošli na sportski forum!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Čelsi šampoin Evrope Empty
PočaljiNaslov: Čelsi šampoin Evrope   Čelsi šampoin Evrope EmptyNed Maj 20, 2012 5:32 am

Čelsi šampoin Evrope Vest_9765_1_thumb_2
Fudbaleri Čelsija pobednici su ovogodišnje Lige šampiona, pošto su u Minhenu savladali Bajern posle boljeg izvođenja penala 4:3. Posle regularnog dela utakmice bilo je 1:1, kako se utakmica i završila.
Bajern je poveo u 83. minutu preko Tomasa Milera koji je šutem glavom poslao loptu od zemlje u prečku i savladao nemoćnog golmana Čeha, a izjednačio je Didije Drogba također preciznim šutem glavom u 88. minutu, posle centaršuta.
Fudbaler Čelsija Frenk Lampard izjavio je da je Didije Drogba najzaslužniji što je londonski klub postao prvak Evrope.

"Ne mogu da verujem šta smo uradili. Imali smo tešku sezonu, ali pokazali smo odlučnost i timski duh. Didije Drogba nas je izvukao, on je naš glavni igrač i junak. Bez njega ne bi mogli da stignemo dovde, dao je golove u velikim utakmicama" rekao je Lampard posle finala.

On je dodao da su igrači Čelsija dugo maštali da stignu do trofeja Lige šampiona.

Strelac pobedonosnog gola u penal seriji Didije Drogba rekao je da se oseća fantastično, jer se njegov klub konačno popeo na krov Evrope.

"Ovu ekipu krasi sjajan duh. U Čelsiju sam osam godina i naši igrači su naučeni da nikada ne odustaju i uvek igraju do kraja. Verovali smo u trijumf čak i da je Roben postigao gol u produžetku. Mata mi je prišao i rekao da možemo da se vratimo", rekao je Drogba.

Sreću posle pobede i prve titule Lige šampiona u istoriji kluba nije mogao da sakrije ni Ešli Kol.

"Trebalo je da izgubimo s ozbirom koliko je Bajern imao prilika za gol. Nismo se predavali ni kada smo izgubili protiv Napolija u Italiji. Znali smo da imamo dobre šanse u penal lutriji, jer je na golu Petr Čeh", rekao je Kol.
Novopečeni reprezentativac Srbije Aleksandar Ignjovski čestitao je i svom doskorašnjem saigraču iz Verdera, Marku Marinu, koji će od naredne sezone nositi dres novog evropskog prvaka.

Bavarci su imali prednost i kod penala, pošto je Mata promašio već prvi jedanaesterac za Čelsi. Jedan od strelaca za domaći tim bio je i golman Manuel Nojer. Londonski tim je u život vratio Olić kada je promašio četvrti penal za Bajern, posle čega je Ešli Kol doneo izjednačenje.

Najveću odgovornost za minhenski tim preuzeo je Bastijan Švajnštajger, ali nije bio precizan, tako da je sva odgovornost ponovo pala na pleća Drogbe. On je iz malog zaleta plasirao loptu u levu stranu, zbunivši Nojera i tako doneo Čelsiju dugo očekivani prvi trofej šampiona Evrope.