Hrvati bledi na ''generalci'', silni Holanđani

Hrvati bledi na ''generalci'', silni Holanđani Empty
PočaljiNaslov: Hrvati bledi na ''generalci'', silni Holanđani   Hrvati bledi na ''generalci'', silni Holanđani EmptyPon Jun 04, 2012 10:49 pm

U poslednjoj proveri pred odlazak na EP, reprezentacija Hrvatske remizirala je u Oslu sa Norveškom, dok je Holandija u Amsterdamu najavila veliki uspon forme.
Hrvati bledi na ''generalci'', silni Holanđani Roben86206020120602215403
Selekcija Slavena Bilića bile je pred pobedom na gostovanju Norveškoj u Oslu, ali su domaći u nadoknadi vremena izborili remi.
Meč je završen rezultatom 1:1, Eduardo je u 79. minutu doneo vođstvo gostima, a konačan rezultat postavio je Elijunusi u drugom minutu nadoknade vremena.
Hrvatski mediji su generalnu probu svog nacionalnog tima već okarakterisali kao bledu i razočaravajuću.
Za razliku od njih, Holanđani su povratili samopouzdanje večerašnjim ubedljivim trijumfom nad Severnom Irskom rezultatom 6:0.
Seriju je započeo van Persi u 12. minutu, tri minuta kasnije pogodio je i Snajder, da bi kapiten Arsenala iz jedanaesterca u 29. minutu povisio na 3:0.
Do kraja prvog poluvremena još jedna lopta završila je u mreži Severne Irske, van Persi je ovog puta asistirao, a strelac je Afelaj u 37. minutu.
Isti igrač je u 51. minutu postigao još jedan gol, a konačnih 6:0 postavio je Vlar u 78. minutu.