Zvezda prekinula seriju – 1:1 u finalu!

Zvezda prekinula seriju – 1:1 u finalu! Empty
PočaljiNaslov: Zvezda prekinula seriju – 1:1 u finalu!   Zvezda prekinula seriju – 1:1 u finalu! EmptyPet Jun 08, 2012 7:45 pm

Crvena zvezda je uspela da savlada večitog rivala i zabeleži potpuno zasluženu pobedu kojom je prekinula seriju od šest vezanih pobeda aktuelnog šampiona države.
Zvezda prekinula seriju – 1:1 u finalu! Zvezda87011020120608222135
Uzbudljiv meč finalne serije košarkaške Superlige odigran je u Pioniru.
Nakon poraza iz prvog duela (92:83), košarkaši Crvene zvezde su sa velikim motivom ušli u večerašnji meč vođeni sjajnom podrškom mnogobrojnih navijača.
Uvodni minuti meča doneli su izjednačenu rezultatsku igru, Zvezda je prvi put došla do vođstva u petom minutu, a nakon nekoliko neuspelih napada na obe strane, izabranici Svetislava Pešića stižu do serije od 7:0 nakon poena koje su postigli Tomas, Radivojević i trojke Lazića.
Crveno-beli su na startu druge deonice stigli i do plus 11, do čega ih je vodio izuzetno raspoloženi Omar Tomas.
Iako Partizan uspeva da donekle umanji prednost, Zvezda na odmor odlazi sa prednošću od rekordnih 14 poena prednosti (42:28).
Odmor je, čini se, prenuo izabranike Vlade Jovanovića koji na startu treće četvrtine uspevaju da naprave dve serije od 5:1 i 6:0, ali novom serijom grešaka u odbrani ipak omogućavaju Zvezdi da se vrati na dvocifrenu prednost.
Na kraju treće deonice rezultat je bio 56:48.
Početak četvrte četvrtine je počela jako loše za Partizan koji ostaje bez povređenog Dominika Džejmsa. Ipak, Partizan bez Amerikanca na terenu uspeva da smanji prednost Crvene zvezde i stigne na 58:55, najviše zahvaljujući Milanu Mačvanu koji se razigrao pred kraj meča.
Ipak, nošeni neverovatnim navijanjem sa tribina, crveno beli uspevaju da se izbore sa pritiskom protivnika i stignu do prve pobede i prekida Partizanove serije za 1:1 u finalnoj seriji.
Konačni rezultat drugog meča finalne serije Crvena zvezda – Partizan 68:56.