Rusi igraju atraktivno kao i pre četiri godine

Rusi igraju atraktivno kao i pre četiri godine Empty
PočaljiNaslov: Rusi igraju atraktivno kao i pre četiri godine   Rusi igraju atraktivno kao i pre četiri godine EmptyPet Jun 08, 2012 7:43 pm

Rusi igraju atraktivno kao i pre četiri godine Vest_10045_1_thumb_2
Rusija je večeras u Vroclavu u svim segemntima igre nadvisila Češku i na kraju potpuno zasluženo slavila sa 4:1. Igra izabranika Dika Advokata u mnogome podseća na onu koju su Rusi pružali pre četiri godine u Austriji i Švajcarskoj, kada je na klupi sedeo Advokatov zemljak Gus Hidink.
Utakmica je odigrana na stadionu Munisipal, u Vroclavu, a engleski sudija Hauard Veb nije imao težak posao. Česi su hrabro ušli u ovaj meč i u prvih 15 minuta bili bolji protivnik. Međutim onda je usledila kontra Rusa koju je večerašnji heroj "zbornaje komande" Alan Džagojev pretovrio u gol.

Od tog momenta pa do kraja na terenu je postojala samo jedna reprezentacija i to ona koja je večeras igrala u crvenim dresovima. Nepunih deset minuta bilo je potrebno Rusima da dupliraju prednost kada je posle nekoliko opasnih kontri Aršavin poslao loptu iza leđa čitave odbrane Češke na peterac, a u situaciji 1 na 1 hladnokrvan je bio Širokov.

Sa prednošću Rusa od 2:0 se otišlo na odmor a kada su Česi na početku drugog poluvremena "prepolovili minus" (Pilar 52. minut) očekivalo se da će krenuti snažnije sa namerom da izjednače, ali umesto toga "zbornaja" je, kao i u prvih 45 minuta, nastavila da diktira ritam i čeka svoje šanse.

One su dolazile u talasima tako da su se Rusi propisno ispromašivali, ali umesto kazne tačku na ovaj meč stavio je Alan Džagojev u 79. minutu povisivši na 3:1. Česi su nakon ovog gola bili potpuno demoralisani, tako da se rezervista Pavličenko dva minuta kasnije poigrao sa Hubnikom i posle dva driblinga stvorio prostor za šut sa 15 metara ka golu nemoćnog Čeha, koji je tako i po četvrti put na meču potpisao kapitulaciju.

Na kraju je ostalo 4:1, tako da su Rusi, koji su takođe jedna od najiskusnijih ekipa na šampionatu, nagovestili da će i nakon Austrije i Švajcarske, ponovo biti jedan od najozbiljnih kandidata za osvajanje Eura.

Češka: Čeh - Gebre Selasije, Kadlec, Hubnik, Sivok - Plašil, Jiraček (od 76. Petržela) - Rezek (od 46. Hubšman), Rosicki, Pilar - Baroš (od 85. Lafata)

Rusija: Malafejev - Anjukov, Ignaševič, Žirkov, A. Berezucki - Širokov, Denisov, Zirjanov - Džagoev (od 84. Kokorin), Aršavin, Keržakov (od 73. Pavličenko)