Partizan ubedljiv u prvoj proveri!!!

Partizan ubedljiv u prvoj proveri!!! Empty
PočaljiNaslov: Partizan ubedljiv u prvoj proveri!!!   Partizan ubedljiv u prvoj proveri!!! EmptySub Jun 30, 2012 9:16 am

Fudbaleri Partizana pobedili su domaći Aluminij sa 4:2 (2:2), na prvom test meču na pripremama u Sloveniji.
Partizan ubedljiv u prvoj proveri!!! 20334580464fef3667a636c326321020_orig
Posle samo 15 minuta igre Partizan je vodio sa 2:0, a strelci su vezni igrači Darko Brašanac i Miloš Jojić. U finišu poluvremena Aluminij je izjednačio na 2:2.

U drugom delu "crno-beli" su zaigrali organizovanije i poveli 3:2 preko Saše Ilića u 67. minutu. Konačan rezultat postavio je Stefan Aškovski šest minuta pre kraja. Sledeći meč Partizan igra već u nedelju protiv Viner Nojdštada u Dravogradu (17.00).

Trener Vladimir Vermezović je u Kidričevo poveo samo 14 igrača uz dva golmana, tako da je većina igrala svih 90 minuta.

Uoči ovog meča Vermezović je na treningu bio besan na igrače zbog svađa i psovanja. Pola sata pre početka utakmice temperatura u Kidričevu je bila oko 37 stepeni, uz izuzetno sparno vreme.

Aluminij je već 5-6 godina osvajao prvo mesto u drugoj ligi Slovenije sa 15-20 bodova prednosti nad drugoplasiranim, ali nisu hteli da igraju u prvoj ligi zbog finansijskih problema, pa su mesto ustupali drugim klubovima. Međutim, ove godine Fudbalski savez Slovenije im je naredio da moraju igrati u najvišem rangu.

Već u sedmom minutu Partizan je poveo. Nakon greške Topoloveca, koji se sapleo, Knezević je uzeo loptu i po desnom boku ušao u kazneni prostor. Loptu je posalo ka Markoviću, nastao je karambol i lopta se odbila pravo na nogu Darka Brašanca, koji je sa ivice peterca po zemlji pogodio donji levi golmanov ugao.

Samo pet minuta kasnije "crno-beli" su duplirali prednost. Babić je odlično ubacio loptu sa leve strane, a poluvisoku loptu na petercu je dočekao Miloš Jojić i poslao je u rogalj Tomažovog gola.

U 20. minutu i domaćini su prvi put zapretili. Posle glavom je šutirao Klemen Bingo, ali je golman Petrović odbio loptu u polje. Zbog velike vrućina glavni sudija Roman Glažar je napravio malu pazu za osveženje polovinom prvog dela igre.
Partizan ubedljiv u prvoj proveri!!! 12852512364fef3dccedbea698317227_orig

Poslednjih 15-ak minuta prvog poluvremena proteklo je u inicijativi Aluminija, koji je tri minute pre kraja smanjio na 2:1. Posle odličnog duplog pasa na ivici kaznenog prostora, Režonja je ostao sam ispred Petrovića i pogodio po donji ugao.

Na kraju poluvremena Slovenci su uspeli i da izjednače, Kurež je prošao po desnoj strani, po zemlji loptu poslao do Žagara, koji je savladao Petrovića.

Partizan je prvu šansu na početku drugog poluvremena imao nakon slobodnog udarca Kneževića sa 20-ak metara, ali se lopta odbila od jednog igrača u živom zidu i proletela preko prečke.

Aluminij je mogao do trećeg gola u 56. minutu. Nakon centaršuta sa leve strane na drugoj stativi je Kurež vratio glavom u sredinu, ali je Kožar zakasnio da gurne loptu u prazan gol.

'Crno-beli' su do novog vođstva stigli preko Saše Ilića u 67. minutu, koji je sam prošao kroz protivničku odbranu i lako savladao golmana Murka. Odmah nakon gola sudija daje još jedan ‘time out’ za osveženje.

Vukić je pokušao iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla preko gola. Isti igrač je par minuta kasnije dodao loptu Pauljeviću po desnoj strani, koji je iskosa gađao po zemlji dalji ugao, ali je lopta završila pored stative.

Na 4:2 je povisio Aškovski u 84. minutu. On je sa 20-ak metara uputio fenomenalan udarac, a lopta je ispod prečke uletela u gol.