Novi poraz Zvezde u Sloveniji od drugo ligasa!!!

Novi poraz Zvezde u Sloveniji od drugo ligasa!!! Empty
PočaljiNaslov: Novi poraz Zvezde u Sloveniji od drugo ligasa!!!   Novi poraz Zvezde u Sloveniji od drugo ligasa!!! EmptySub Jun 30, 2012 9:17 am

Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su od domaćeg Krškog sa 2:1 (1:0) u trećoj pripremnoj utakmici u Sloveniji.
Novi poraz Zvezde u Sloveniji od drugo ligasa!!! 7486656534fef4f741c3ab929858914_orig
Zvezde je posle ubedljivog poraza od Olimpije (3:0) ponovo poražena u Sloveniji.

Krško je povelo golom Luliča u 30. minutu, na 2:0 je povisio Skiošek u 68. minutu. Jedini gol za Zvezdu postigao je Asamoa u 72. minutu. Utakmica je oigrana u jedinom gradu na prostoru bivše Jugoslavije koji ima nukleranu elektranu u ne baš idelanim uslovima pošto je u 18 časova bilo 30 stepeni.

Prvu priliku na meču posle 15ak minuta igre imao je Marko Perović. Najiskusniji fudbaler Zvezde je posle slobodnog udaraca šutirao sa 18 metara, ali je slovenački golman bio siguran.

Zatim je prvu priliku u “crveno-belom” dresu imao i Eli Babalj koji je šutirao sa 20ak metara, ali je lopta otišla iznad prečke.

Crvena zvezda je dominirala u prvom poluvremenu i imala više loptu u svom posedu dok su se Slovenci branili, ali su uspeli da postignu gol. U 30. minutu posle kornera Lulič je ostao sam na petercu i lako savladao Kirovskog.
Novi poraz Zvezde u Sloveniji od drugo ligasa!!! 15949365404fef3adb78978114408876_orig
Do kraja prvom poluvremena još jedna dobra prilika za Zvezdu. Posle greške Slovenaca na sredini terena, Đuričković je prošao po desnoj strani, zatim dodao loptu Marku Miriću koji je volej udarcem sa desetak metara pogodio prečku.

Na početku drugog poluvremena u igru su ušli Vukan Savićević, Natanijel Asamoa i Jovan Krneta umesto Nikole Makismovića, Petra Đuričkovića i Elija Babalja.

U prvih 20 minuta drugog poluvremena Zvezda nije uspela da stvori gol šansu pred golom Slovenaca. Prosinečki je u 64. minutu napravio još dve izmene - Simić je zamenio Mirića, a umesto Kirovskog na gol Zvezde je stao Vesić.
Samo četiri minuta kasnije Krško je poveo sa 2:0 pošto je gol iz slobodnog udarca postigao Skiošek.

Zvezda je prvi gol na pripemama u Sloveniji postigla u 72. minutu. Savićević je progirao Asamou kome nije bilo teško da postigne gol za 2:1. Posle dodavanja Kadu napadač iz Gane je samo minut kasnije bio u odličnoj prilici, ali je u situaciji "1 na 1" sa golmanom bio neprecizan.

Do kraja meča Zvezda je uspela da stvori samo još jednu priliku, ali je rezervista Ožegović sa nekoliko metara od gola glavom pogodio golmana Krškog.

Crvene zvezda: Kirovski (Vesić) – Mihajlović, Mikić (Simić), Maksimović (Krneta), Nenadić – Kadu, Milivojević, Đuričković (Savićević) – Perović, Mirić –Babalj (Asamoa).

Zvezda će pre povratka u Beograd odigrati još jednu, naknadno zakazanu, prijateljsku utakmicu sa Koprom u ponedeljak.

Sportski forum :: Sportske vesti :: Fudbal-