Španija je i dalje najbolja!

Španija je i dalje najbolja! Empty
PočaljiNaslov: Španija je i dalje najbolja!   Španija je i dalje najbolja! EmptyNed Jul 01, 2012 9:53 am

Fudbalska reprezentacija Španije odbranila je titulu prvaka Evrope pošto je u finalu u Kijevu savladala selekciju Italije sa 4:0.
Španija je i dalje najbolja! 4863596194ff0b4e899588577524980_w640
Ova generacija španskih igrača je tako ušla u istoriju pošto je osvojila treće veliko takmičenje u nizu i odbranila evropsku titulu, što pre njih niko nije uspeo da uradi.

Iako su tokom turnira delovali pomalo umorno i istrošeno Španci su u finalu potvrdili dominaciju u svetskom fudbalu, odigrali su bez dileme najbolji meč na šampionatu i zasluženo su došli do treće titule prvaka Evrope.

Golove za ’crvenu furiju’ u velikom finalu postigli su David Silva u 14. verovatno najbolji igrač ekipe na turniru Đordi Alba u 41. Fernando Tores u 84. i Huan Mata u 89. minutu.

Španija je odigrala takitčni savršeno finale, potpuno je odsekla Andreu Pirla, a još jedan maestralan duel odigrao je Ćavi Ernandes čije partije su mnogi dovodili u pitanje tokom Evropskog prvenstva. Plejmejker Barselone sjajno je kontrolisao sredinu terena, bio je asistent kod drugog i trećeg gola i tako postao prvi igrač koji je u dva finala Evropskog prvenstva imao asistenciju (asistirao kod gola Toresa pre četiri godine).

U istoriju je ušao i napadač Čelsija koji je takođe jedini igrač koji je bio strelac u dva finala i koji je najbolji strelac turnira pošto ima tri gola i asistenciju, isto kao i Mario Gomes, ali za manje vremena provedenog na terenu.

Treba istaći da konačan rezultat ipak ne odslikava pravo stanje stvari na terenu pošto su Italijani ni krivi ni dužni od 61. minuta igrali sa desetoricom pošto se povredio Tijago Mota, a Ćezare Prandeli je do tog trenutka iskoristio sve tri izmene.