Sportski forum
Niste prijavljeni na forum. Molimo prijavite se, ili se registrujte, ako nemate nalog. Registracija traje svega nekoliko minuta i potpuno je besplatna. Dobrodošli na sportski forum!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Druga pobeda Partizana u Sloveniji Empty
PočaljiNaslov: Druga pobeda Partizana u Sloveniji   Druga pobeda Partizana u Sloveniji EmptyNed Jul 01, 2012 9:56 am

Fudbaleri Partizana zabeležili su drugu pobedu na pripremama u Sloveniji pošto su sa 2:1 (2:1) pobedili austrijski Viner Nojštad.
Druga pobeda Partizana u Sloveniji 1607977594ff07792adf50122552228_orig
Utakmica je odigrana u Dravogradu na stadionu fudbalskog kluba Koroška. Viner Nojštad je prošle sezone zauzeo devetu poziciju na tabeli austrijske Bundeslige u kojoj se takmiči deset klubova.

Partizan je poveo u 11. minutu golom Šćepovića, gosti su izjednačili u 25. minutu, a konačan rezultat postavio je Nemanja Tomić u 45. minutu.

Prvu priliku na meču "crno-beli" su stvorili u drugom minutu kada je Volkov prošao po levoj strani, ali se lopta posle centaršuta reprezentativca Crne Gore od jednog igrača Austrijanaca odbila od prečke. Stefan Babović je iz mrtvog ugla izveo slobodan udarac dva minuta kasnije, ali je golman Sibenhand odbranio.

Austrijanci su prvu priliku imali u sedmom minutu iz kontranapada kada je Volf šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je Stojković bio siguran. Prvi žuti karton dobili su Austrijanci, pošto je Mim oštrije startovao na Šćepoviću.
Minut kasnije napadač Partizana je postigao gol za 1:0 pošto je prošao po levoj strani i šutem po zemlji u svoj bliži ugao savladao austrijskog golmana. U narednih desetak minuta nije bilo prilika za gol, pa je usledila kraća pauza da se igrači osveže zbog velike vrućine.

Posle dvominutne pauze Austrijanci su ima veliku šansu da postignu gol. Posle slobodnog udarca Marković je izbio loptu, ali je ona došla do Tadića koji je nije bio uspešan jer je Stojković uspeo da obrani.

U 25. minutu Nojštad je izjednačio golom Frisenbiklera posle nesporuzama Stojkovića i Ivanova.

Minut kasnije Partizan je mogao ponovo da povede. Tomić je prošao kroz sredinu i šutirao, ali je lopta otišla pored gola. U 36. minutu Austrijanci su izveli da kornera, ali je odbrana Partizana bila sigurna.
Druga pobeda Partizana u Sloveniji 19322329834ff07792c9151008272589_orig
Partizan je poveo sa 2:1 u 45. minutu pošto je gol postigao Tomić iz slobodnog udarca. Reprezentativac Srbije je šutirao iskosa sa leve strane, a golman je loše procenio let lopte.

Prvu prilku u drugom poluvremenu Partizan je stvorio već posle nekoliko minuta igre. Babobić je dodavanje kroz sredinu pronašao Šćepovića koji je pokušao da lobuje golmana, ali je lopta otišla iznad prečke.

U 55. minutu Babović je centrirao iz slobodnog udarca sa desne strane, šutirao je Lovre, lopta se zatim odbila u polje, natrčao je Ostojić i dobro šutirao, ali je rezervni golman Volnhofer bio siguran.

Šest minuta kasnije odličnu priliku imao je Šćepović posle asistencije Tomića, ali je golman Austrijanac ponovo bio uspešniji.
Zatim su u igru ušli Zvonimir Vukić, Saša Ilić i Stefan Aškovski, a izašli su Goran Lovre, Nemanja Tomić i Šćepović. U 65. minutu slobodan udarac izveo je Stefan Babović sa 20-ak metara, ali je golman prebacio loptu preko prečke.

Desetak minuta pre kraja meča Filip Marković je ušao u igru umesto Aksentijevića. U 86. minutu Austrijanci su imali odličnu priliku da dođu do izjednačenja, Frošl je šutirao sa pet metara, ali je bio neprecizan.

Fudbaleri Nojštada su preko Frošla imali još jednu priliku. Frošl je snažno šutirao sa desetak metara, ali je Pauljević sa gol linije izbacio loptu do prečke, zatim je Heli dobro šutirao, a rezervni golman Radiša Ilić sjajno intervenisao.

Partizan: Stojković (Radiša Ilić) - Pauljević, Volkov, Ostojić, Ivanov - Lovre (Vukić), Marković Saša, Aksentijević (Filip Marković), Babović, Tomić (Saša Ilić) - Šćepović Stefan (Aškovski).