Rodžer skinuo krunu Novaku!

Rodžer skinuo krunu Novaku! Empty
PočaljiNaslov: Rodžer skinuo krunu Novaku!   Rodžer skinuo krunu Novaku! EmptyPet Jul 06, 2012 5:34 pm

Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale Vimbldona i odbrani titulu na ovom turniru. U polufinalu ga je zaustavio Rodžer Federer posle znatno bolje igre, rezultatom 3:1, po setovima 6:3, 3:6, 6:4, 6:3.
Rodžer skinuo krunu Novaku! Fedex89561020120704222247
Već prvi set je nagovestio ovakav epilog, Federer je iskoristio brejk prednosti i došao do vođstva u setovima rezultatom 6:3.
Međutim, Novak je početkom drugog seta zaigrao znatno bolje, poveo sa 3:0, uz brejk prednosti koji nije ispuštao do kraja ovog seta.
Uzvratio je Švajcarcu istom merom, dobio drugi set sa 6:3 i očekivalo se da bi branilac titule mogao da nastavi u tom ritmu.
Međutim, umesto toga, Federer je ponovo preuzeo kontrolu na terenu, u trećem setu ponovo napravio brejk, koji nije ispuštao za vođstvo od 2:1 u setovima.
Novak je u tim trenucima delovao nekako bezvoljno, nemoćno, što Federer koristi za novi brejk početkom četvrtog seta. Poveo je zatim sa 5:2, Novak onda dobio naredni gem na svoj servis.
Nadali smo se onom preokreetu sa US Opena prošle godine, ali Novak danas nije imao snage za tako nešto.
Federer zasluženo slavi, odlazi u finale, gde će se za titulu boriti sa boljim iz duela Mareja i Conge.

Sportski forum :: Sportske vesti :: Tenis-