Sportski forum
Niste prijavljeni na forum. Molimo prijavite se, ili se registrujte, ako nemate nalog. Registracija traje svega nekoliko minuta i potpuno je besplatna. Dobrodošli na sportski forum!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

JSL: Partizan "sedmicom" krenuo u pohod na šestu titulu Empty
PočaljiNaslov: JSL: Partizan "sedmicom" krenuo u pohod na šestu titulu    JSL: Partizan "sedmicom" krenuo u pohod na šestu titulu EmptySub Avg 11, 2012 11:41 am

Pohod na šestu uzastopnu titulu Partizan je počeo u velikom stilu. Igrači šampiona Srbije su deklasirali BSK iz Borče sa čak 7:0, a prema prikazanoj igri broj postignutih golova je mogao da bude i dvocifren.
Izmenjeni sastav prvaka Srbije u odnosu na meč sa AEL-om doneo je znatno bržu i tečniju igru, ali navijači nisu zaboravili učinak kluba od pre nekoliko dana u kvalifikacijama za Ligu šampiona. I oni najstrpljiviji na južnoj tribini su na startu meča poručili upravi crno-belih da napusti Humsku, a kritika nije pošteđen ni Vladimir Vermezović. I njemu su fanovi povicima jasno ukazivali da ne žele više da ga gledaju na klupi petostrukog uzastopnog šampiona. Transparenti upućeni Stefanu Baboviću (nije bio u kombinaciji za meč, prim. aut.) samo su dodatno pokazali nezadovoljstvo Grobara.

Kada je reč o prvom poluvremenu, sve je proteklo onako kako se i očekivalo. Partizan je nametnuo ritam, igrao daleko bolje nego sa Kipranima (doduše i rival je bio daleko slabiji). Vezni red je odlično funkcionisao i čini se da je bio pun pogodak igranje od starta Nikole Ninkovića sa Sašom Ilićem. Sjajno su golobradi mladić i iskusni kapiten delili lopte i obe strane manevra su funkcionisale veoma dobro. Nekadašnji golman Teleoptika Ljubo Kovačević je nekoliko puta vadio lopte već viđene u mreži, međutim, ni on nije mogao sve da odbrani. Centaršut Lazara Markovića i loša reakcija defanzivne linije gostiju ostavili su prostor Ivanu Ivanovu da u 25. minutu pita čuvara mreže suparnika u koji ugao da mu smesti loptu.
 JSL: Partizan "sedmicom" krenuo u pohod na šestu titulu 00080424
Borčanci nisu odustajali od za njih netipične igre sa dva napadača, pa je tako prvak Srbije imao još nekoliko šansi da uveća vođstvo. Ipak, Mohamed Zabiija, Ninković, Nikola Aksentijević i Marković nisu uspeli da realizuju šanse koje su imali, pa se na poluvreme otišlo sa minimalnom prednošću domaćina.

Kao uragan je krenuo domaćin u drugom poluvremenu. Posle kornera u 47. minutu, Saša Ilić je izveo piruetu, stigao loptu, koju je promašio u prvi mah, i zatresao mrežu protivnika. Aplauzi još nisu bili utihnuli, a na semaforu je stajalo 3:0. Mohamed Zabija je izašao pred Kovačevića i sa igračem na leđima postigao treći pogodak za crno-bele.
Četvrti pogodak Partizan je postigao u 67. minutu. Ninković je sa distance uputio udarac, koji je završio u samom uglu gola gostiju. Mladi fudbaler je dobio ovacije, slično kao i Zabija i Kamara, koji su u nastavku ustupili mesta Stefanu Šćepoviću i Saši Markoviću.

Nadmoć na terenu "parni valjak" je krunisao sa još tri pogotka. Rezervisti Šćepović i Tomić su bili u glavnim ulogama u 74. minutu, kada je bivši napadač Briža i Hapoela postigao gol glavom. U 84. minutu bilo je 6:0 za crno-bele. Vladimir Volkov je prošao po levoj strani, uposlio Lazara Markovića, koji je posle dužeg vremena osetio slast postizanja gola. U finišu meča gosti su zbog igranja rukom skrivili penal, a Stojković je uslišio želju navijača i izveo ga. Golman crno-belih je sačekao da Kovačević odabere stranu, a onda uz zadršku savladao kolegu.
 JSL: Partizan "sedmicom" krenuo u pohod na šestu titulu Stojkovic
Navijači su na kraju meča pozvali igrače na zajedničku proslavu, dok je trener Vermezović ponovo ispraćen povicima da ode iz kluba.

PARTIZAN - BSK Borča 7:0 (1:0)

Strelci: Ivanov 25, Ilić 47, Zabija 48, Ninković 65, S. Šćepović 74, L. Marković 84, Stojković 90. (penal)
Stadion: Partizana
Gledalaca: 3.500
Sudija: Novica Anđelovski (Kačarevo)
Žuti kartoni:
Crveni kartoni: Stamenković (90)

PARTIZAN: Stojković, Miljković, Aksentijvić, Lovre, Ivanov, Volkov, Kamara (od 73. S. Marković), Ninković, Ilić (od 51. Tomić), L. Marković, Zabija (od 67. S. Šćepović). Trener: Vladimir Vermezović.

BSK: Kovačević, Čelebić, Gegić, Stamenković, Milošević, Petrović (od 57. Simović), Jovanović (od 68. Ćesarević), Savković, Nuhi, Živković, Đukić (od 80. Đurđević). Trener: Goran Milojević.

JSL, 1. kolo:

Jagodina - Hajduk 1:0
(Stojanović 14.)

Novi Pazar - Radnički Niš 3:0
(Alivodić 29, Damjanović 58, Ristović 74.)

OFK Beograd - Donji Srem 0:1
(Milutinović 90.)

Sloboda - Spartak 2:0
(Kovačević 37, Ranđelović 81.)

Partizan - BSK 7:0
( Ivanov 25, Ilić 47, Zabija 48, Ninković 65, S. Šćepović 74, L. Marković 84, Stojković 90. (penal))