OI: Meksikanci rastužili Nejmara i kompaniju!

OI: Meksikanci rastužili Nejmara i kompaniju! Empty
PočaljiNaslov: OI: Meksikanci rastužili Nejmara i kompaniju!   OI: Meksikanci rastužili Nejmara i kompaniju! EmptySub Avg 11, 2012 11:45 am

OI: Meksikanci rastužili Nejmara i kompaniju! 00080407
Fudbalska reprezentacija Meksika načinila je prvorazrednu senzaciju osvajanjem zlatne medalje na Olimpijskim igrama u Londonu! "Sombrerosi" su savladali apsolutne favorite u finalu, selekciju Brazila rezultatom 2:1 i potpuno zasluženo došli do prvog zlata u istoriji svoje nacionalne reprezentacije na Igrama, dok su sa druge strane ostavili tužne i nesrećne Brazilce da i dalje sanjaju olimpijsko fudbalsko zlato. Novu priliku imaće za četiri godine, na svom terenu u Rio de Žaneiru.

Počelo je loše za Brazilce već u 1. minutu. Akino je fenomenalno proigrao Peraltu kojem nije bilo teško da sa nekoliko metara savlada Gabrijela - 1:0 za Meksiko! Šokirani Brazilci imali su sasvim dovoljno vremena da se vrate u meč. Nejmar i Hulk su dominirali u napadu Brazila, stvarali su sami sebi prilike, ali ih je u svemu na maestralne načine zaustavljao odlični meksički golman Korona.

Kako je vreme odmicalo Brazilci su bili sve nervozniji. Bili su svesni da će im se još jedno zlato izmigoljiti iz ruku, što je umalo potvrdio Fabijan fenomenalnim golom u 70. minutu. Izašao je sam ispred Gabrijela, i na spektakularan način udarcem iza leđa pogodio prečku. Imali su tada Brazilci sreće, ali ne i pet minuta kasnije.
Korner je izveo Fabijan sa desne strane, junak Meksikanaca Peralta bio je najviši u skoku i glavom pogodio mrežu za nedostižnih 2:0.

"Karioke" su uspele samo da preko Hulka smanje na 1:2 u prvom minutu zaustavnog vremena. Odlično je primio loptu na pas Leandra Damijaa, stuštio se ka golu Korone i poslao loptu kroz njegove noge u mrežu. Brazil je pokušao da u poslednjih minut i po, dva dođe do izjednačenja. Umalo se to nije desilo kada je Hulk centrirao na prvu stativu a Oskar glavom promašio već viđen pogodak!

Na kraju, Meksikanci slave verovatno najveći uspeh u istoriji svog reprezentativnog fudbala, a nesrećni Brazilci i dalje ostaju da sanjaju olimpijsko zlato.

Sportski forum :: Sportske vesti :: Fudbal-