Sportski forum
Niste prijavljeni na forum. Molimo prijavite se, ili se registrujte, ako nemate nalog. Registracija traje svega nekoliko minuta i potpuno je besplatna. Dobrodošli na sportski forum!

Godina : 26

PočaljiNaslov: Klipersi preboleli derbi, čudo na Floridi   Čet Jan 26, 2012 9:13 pm

Noćas odigrana samo dva meča, Klipersi uspeli da se rehabilituju za poraz od komšija. Boston na neverovatan način dobio Orlando drugi put ove nedelje.

Pre nekoliko dana Orlando se izblamirao u Bostonu postigavši 56 poena, najmanje u istoriji franšize.

Novi poraz od Seltiksa je samo so na ranu. Orlando je ima prednost od +27 u jednom trenutku i na kraju izgubio utakmicu.

Kako?

Pa, pre svega zahvaljujući horor igri u poslednjoj četvrtini. Oni su u taj meč ušli sa 11 poena plusa, ali se videlo tokom drugog poluvremena da je katastrofa na pomolu.

Naime, Boston je poslednji period otvorio sa 15:1, tokom tih nekoliko minuta, Medžik je promašio sedam šuteva, napravio tri greške i realizovao samo jedno slobodno bacanje.

Na poluvremenu domaći su inače vodili 58:37, postigli su za 24 minuta više poena nego tokom čitavog meča u Bostonu. Ali, ni to nije bilo dovoljno.

Pol Pirs sjajan, ponovo je nadoknadio odsustvo Alena i Ronda, ubacio je 24 poena, imao 10 skokova. Neočekivanju pomoć dobio je od rukije I'Tvejna Mura koji je dodao 16 poena, od toga 10 u poslednjoj četvrtini. Pavlović je igrao manje od pet minuta, nije se upisao.

U drugom meču večeri pobeda Klipersa nad Memfisom. "Grizliji" su delovali umorno, dobroj seriji je kraj, nakon sedam pobeda u nizu, izgubili su dva poslednja meča.

Klipersi su na krilima tandema Pol - Grifin stigli do prednosti, odoleli su naletima Memfisa u poslednjoj četvrtini. Grifin je ubacio 20, Pol 18 poena.

Mark Gasol je smanjio prednost domaćih na 91:89, ali to je bilo najbliže što su prišli gosti. Batler posle polaganja i Pol koji je realizovao dva slobodna bacanja su praktično prelomili u poslednjem minutu.

Klipersi - Memfis 97:91
Orlando - Boston 83:91