PL BiH: Borac u seriji, "Horde zla" prekidale utakmicu

PL BiH: Borac u seriji, "Horde zla" prekidale utakmicu Empty
PočaljiNaslov: PL BiH: Borac u seriji, "Horde zla" prekidale utakmicu   PL BiH: Borac u seriji, "Horde zla" prekidale utakmicu EmptySub Okt 06, 2012 6:28 pm

PL BiH: Borac u seriji, "Horde zla" prekidale utakmicu 00083958
Posle lošeg starta fudbaleri Borca ušli su u pobedničku seriju i zabeležili treći uzastopni trijumf u Premijer ligi Bosne i Hercegovine. Banjalučani su prethodno savladali Rudar i Gradinu, a u devetom kolu na svom stadionu savladali Olimpik (2:1) i došli do četvrte pozicije na tabeli.

Boris Raspudić je Borac doveo u vođstvo krajem prvog dela. Prednost Borca duplirao je Stokić nakon 58 minuta igre. Posao Borcu je nakon isključenja Suljevića u 67. minutu bio znatno olakšani sve što je Olimpik uspeo da uradi je počasni pogodak Karića deset minuta pre kraja.

- I ranije smo dobro igrali, ali smo bili loši u realizaciji. Večeras smo u tom segmentu bili dobri i stigli do pobede. Bilo je problema kod rezultata 2:1, ali se srećom sve dobro završilo - izjavio je trener Borca Slobodan Starčević, a trener gostiju Husref Musemić je čestitao pobedu protivniku.

- Bolje smo igrali posle isključenja Nihada Suljevića, jer smo sa 11 fudbalera na terenu imali mnogo problema u igri. Kratko sam na klupi Olimpika, ali ću imati vremena da nešto uradim zbog reprezentativne pauze. Nakon nje znaćemo gde se nalazimo - rekao je Musemić.

Lider Sarajevo je poraženo u Travniku sa 0:1. Travničani, koji slave 90 godina postojanja kluba su tako prekinuli seriju od sedam uzastopnih pobeda Sarajeva. Gostujući navijači (Horde zla) su demolirali stolice na stadionu "Pirota" i u dva navrata prekidali meč.

Željezničar je savladao Rudar golom Zebe u 90. minutu, a Leotar je napravio veliki preokret. Na "Policama" su protiv GOŠK-a gubili sa 0:2, da bi na kraju došli do ubedljive pobede (4:2). I Slavija je posle preokreta slavila protiv Čelika (2:1).