Alen

Broj poruka : 2
Datum upisa : 27.01.2012

Crvena zvezda pala na Čairu! Empty
PočaljiNaslov: Crvena zvezda pala na Čairu!   Crvena zvezda pala na Čairu! EmptyNed Mar 17, 2013 8:39 am

Fudbaleri niškog Radničkog napravili su veliko iznenađenje, pobedili su Crvenu zvezdu 2:1 na Čairu u 19. kolu Jelen Superlige.
Crvena zvezda pala na Čairu! 12782195625145c82bc08cc998944105_orig
Nišlije su povele golom Marka Ljubinkovića u finišu očajnog prvog poluvremena, da bi u nastavku iskoristili isključenje Nikole Petkovića i pogotkom Petra Škuletića duplirali vođstvo.

U finišu meča Filip Kasalica je smanjio na 2:1, ali je Radnički sjajno čuvao loptu, te i pored isključenja Stamenkovića ostvario treću pobedu ovog proleća. Zvezda je novim kiksom omogućila Partizanu da stekne +11.

Prvo poluvreme na Čairu proteklo je bez dobrog fudbala i konkretnih šansi. Navijači su veći deo prvog dela bili najbolji učesnici utakmice, Zvezda je kontrolisala loptu, ali su njeni napadi bili jalovi.

Domaćin je dva puta zapretio iz polukontri, da bi u finišu poluvremena, tokom mirnog perioda igre, stigao do iznenađujućeg vođstva golom Ljubinkovića glavom.

Zvezda je nastavila de se muči u nastavku, a potpunu agoniju doživela je polovinom perioda. Prvo je u 62. isključen Petković zbog dva brza žuta kartona, da bi pet minuta kasnije Škuletić zakucao loptu pod prečku za 2:0.

U 77. minutu Kasalica koristi trenutak slabosti domaće odbrane i smanjuje na 2:1, ali Zvezda ne uspeva da u finišu stigne do boda, iako je u nadoknadi vremena i Radnički ostao bez jednog igrača.
Crvena zvezda pala na Čairu! 18032380375145d333b74a0138017095_orig
Tri utakmice 19. kola igraju se od 14:30, a sastaju se: Javor – BSK Borča, Novi Pazar – Smederevo i Radnički Kragujevac – Hajduk. Vikend će zatvoriti duel Partizana i OFK Beograda od 18:00.

Odloženi su mečevi u Novom Sadu, na Banjici i u Užicu. Vojvodina i Donji Srem igraće u utorak, Sloboda i Jagodina će se sastati sledeće subote, dok će Rad i Spartak igrati 10. aprila.

Jelen Superliga, 19. kolo:
Radnički Niš – Crvena zvezda 2:1 (1:0)
Ljubinković 43, Škuletić 67 - Kasalica 78

stadion: Čair, oko 12.000 gledalaca
sudije: Majo Vujović (glavni), Branko Pavlović, Dejan Petrović (pomoćni)

Radnički Niš: Kesić – Stamenković, Dragićević (M. Jovanović 81'), Živković, Petrović – Kolarević, Pejčić, A. Jovanović (Mitrović 90'), Stojanović (Đurđević 73'), Ljubinković – Škuletić

Crvena zvezda: Bajković – Pantić, Petković, Mikić, Mladenović – Milijaš, Milivojević, Kadu (Savićević 46'), Milunović, Lazović (Kasalica 58') – Mudrinski (Dauda 68')U prvom delu sezone Radnički je odigrao sjajno na Marakani, ali je Zvezde posle preokreta i pogotka Ognjena Mudrinskog (het-trik) slavila u 94. minutu sa 3:2. Meč u Nišu, gde je na tribinama bilo oko 12.000 navijača, pratio je i selektor reprezentacije Srbije Siniša Mihajlović.

Ekipe su oprazno krenule u meč, Zvezda je preuzela kontrolu nad loptom, ali nije bilo konkretnih akcija u prvih pet minuta.

U nastavku utakmice Zvezda je imala korner prilikom kojeg je fauliran golman Nišlija Kesić, dok sa druge strane Radnički nije uspevao da zadrži loptu na Zvezdinoj polovini terena.

Prvih desetak minuta nije bilo šansuiza gol, mada su "crveno-beli" nametnuli malo jači ritam. U tom periodu Zvezda je vezala dva kornera, ali ponovo bez opasnosti po gol domaćina. U međuvremenu je Zvezdin Mladenović uputio prvi šut na utakmici, ali je njegov pokušaj sa oko 18 metara otišao visoko iznad gola.

Posle 20 minuta igre vredni pažnje na Čairu bili su samo navijači dva tima. Gosti su prošarali tribinu u bojama kluba, dok su Nišlije pustile šetalicu: "I kad kosti ostare".

Oko 25. minuta domaćini su konačno zaigrali konkretnije i kreirali dve najbolje akcije do tog momenta. Prvu je upropastio Škuletić lošim udarcem preko gola, da bi minut kasnije još bolju imali nakon centaršuta posle leve strane, ali je odbrana Zvezde intervenisala.U tim momentima se konačno "zakuvalo" na terenu, šansu je odmah imala i Zvezda, prvu pravu, ali je Milunović slabo reagovao.

U 34. minutu konačno je Kesić morao da interveniše. Posle (centar)šuta Milijaša, loptu je glavom zakačio Mudrinski, ali nedovoljno dobro da bi savladao golmana Radničkog. Minut kasnije Mikić je lepo pao i dobio faul posle blagog kontakta na desnoj strani, ali je centaršut Milijaša završio u rukama Kesića.

Nakon što je na terenu ponovo usledila monotonija, dva minuta pre kraja poluvremena Radnički je stigao do vođstva od 1:0.

Aleksandar Jovanović je dobio duel sa Mikićem na levoj strani, ubacio loptu na peterac gde su štoperi Zvezde zaboravili na Marka Ljubinkovića koji je pored Mladenovića glavom savladao Bajkovića.

Loša igra oba tima u prvom poluvremenu, ali je Radnički uspeo da iskoristi najveću slabost Zvezde, odbranu i povede 1:0. Gosti su najavili promenu u timu tokom pauze u Nišu.Kao što je pomoćni trener najavio, Aleksandar Janković je na poluvremenu napravio prvu izmenu, umesto nevidljivog Kadua šansu je dodbio Vukan Savićević. Upravo je on bio akter prve akcije u drugom delu, šutirao je glavom posle centaršuta Mladenovića, ali preko gola.

Usledilo je nekoliko minuta dominacije Radničkog koji je opasno zapretio Bajkoviću, posebno preko Kolarevića. Vezni igrač Radničkog je sve sam uradio, pronašao rupu u odbrani Zvezde, zaleteo se sa oko 35 metara, prošao jednog igrača Zvezde, utrčao u kazneni prostor, ali ga je Petković omeo da bolje šutira. Bila je to odlična šansa za Nišlije.

Zvezda je ponovo preuzela kontrolu nad igrom u nastaku, ali osim nekoliko centaršuteva sa krilnih pozicije i kornera nije bilo opasnosti za Kesića. Sa druge strane, Radnički je opasno pretio iz kontri, a postepeno je nervoza diktirala nivo Zvezdine igre.

Pola sata pre kraja Zvezda je došla u još veću agoniju, dogodio se, kako se ispostavilo, prelomni trenutak meča. Nikola Petković nastavio je sa očajnim partijama, u samo pet minuta napravio je dva 'jača' faula na sredini terena zbog čega ga je sudija Majo Vujović opravdako isključio. Petković je teren napustio ispraćen zvižducima sa istočne tribine Čaira.Međutim, iako sa igračem manje, Zvezda je minut kasnije bila najbliža golu. Nije bila u pitanju sjajna akcija, već je Milivojević divno šutirao levom nogom sa 20-ak metara, ali je Kesić odlično intervenisao. Usledila je nova izmena u Zvezdi, Filip Kasalica je zamenio Lazovića.

Nekoliko minuta kasnije obrukao se Mudrinski. Posle akcije Savićevića i pasa Kasalice sa leve strane, napadač Zvezde je dobio sjajnu loptu na nekoliko metara od gola, ali ju je promašio.

Međutim, Radnički je znao da iskoristio prednost igrača više, u 67. minutu duplirao je prednost, posle sjajne kontre tri na dva.

Pokrenuo ju je Saša Stojanović, proigrao na levoj strani Pejčića, ovaj mu je vratio na ivicu kaznenog, a on iz prve prosledio loptu na desnu stranu do Petra Škuletića koji takođe iz prve šutira i šalje projektil pod prečku Bajkovićevog gola.

Škuletić je inače u Niš stigao tokom januara kao pozajmljen igralč novosadske Vojvodine. Janković je odmah reagovao, umesto lošeg Mudrinskog ušao je Nigerijac Abiola Dauda, koji je postigao het-trik na prijateljskom meču protiv Jedinstva iz Uba tokom nedelje.Iako nije izgledalo da će se to dogoditi, 13 minuta pre kraja Zvezda smanjuje rezultat iz šanse koja nije mnogo obećavala. Milunović je ubacio loptu sa 30-ak metara sa desne strane, ona je prošla na drugu stativu gde je sam bio Kasalica, koji je glavom savladao Kesića i vratio dramu na Čair.

Imao je Radnički brzo šansu da reši meč u 83. minutu. Nije bilo ofsajda posle akcije po levoj strani, Škuletić je dobio sjajnu loptu na oko sedam metara, ali je njegov šut zaustavio Bajković.

I narednih nekoliko minuta Radnički je držao loptu, vreme je proticalo, a Zvezda nije uspevala da dođe do poseda. Gosti su delovali pogubljeno, Jovanović je lako prolazio po levoj strani, da bi posle jednog takvog prodora Škuletić ponovo imao sjajnu šansu za gol, ali je još slabije šutirao nego u prethodnoj akciji, pa je Bajković uhvatio loptu.

"Crveno-beli" su bili sve nervozniji, Kasalica je ušao u verbalni okršaj sa Stamenkovićem zbog odugovlačenja prilikom izvođenja auta. Nervozni napadač Zvezde mu nije to oprostio, minut kasnije ga je žestoko udario zbog čega je dobio žuti karton.
Crvena zvezda pala na Čairu! 13286894185145d3367ac76641785872_origNišlije su sjanjno čuvale loptu, a sudija Vujović je utakmicu produžio za pet minuta. Dva minuta pre isteka nadoknade vremena, Kasalica je dobro prošao, a Stamenković ga je oborio i dobio drugi žuti karton, pa su ekipe ponovo bile izjednačene po broju igrača. Milivojević je izveo slobodni udarac sa oko 18 metara, ali je to loše uradio i pogodio živi zid.

Nakon što je lopta izašla u aut, redari nisu želeli da vrate loptu Zvezdi da je Pantić vrati u igri, morala je da interveniše i klupa Zvezde, pa je ceo proces potrajao.

Međutim, čim je to urađeno, sudija Vujović je odsvirao kraj i pobedu niškog Radničkog nad Zvezdom 2:1.

Naredne nedelje neće se igrati mečevi Jelen Superlige (osim odloženog duela Slobode i Jagodine) zbog reprezentativnog termina, dok će u 20. kolu. 30. marta Zvezda dočekati kragujevački Radnički, dok će niški tim putovati u Smederevo.