BL: Bajern šampion, gol Subotića

BL: Bajern šampion, gol Subotića Empty
PočaljiNaslov: BL: Bajern šampion, gol Subotića   BL: Bajern šampion, gol Subotića EmptySub Apr 06, 2013 7:34 am

Bajern Minhen novi je šampion Nemačke, pošto je savladao Ajntraht 1:0, dok je naš Neven Subotić postigao gol za preokret Borusije u meču sa Augsburgom 4:2.
BL: Bajern šampion, gol Subotića 1100942465516060e7da0d8861495667_orig
U ostalim mečevima Šalke je na gostovanju savladao Verder sa 2:0, Borusija Menhengladbah bila je bolja od Grotjer Firta 1:0, dok su Bajer i Volfsburg remizirali rezultatom 1.1.

Fudbaleri Bajerna osvojili su svoju 22. titulu u Bundesligi, pošto su u Frankfurtu savladali Ajntraht golom Bastijana Švajnštajgera u 52. minutu meča. Prethodno je David Alaba promašio penal u 27. minutu utakmice, a zanimljivo je da je upravo on bio strelac iz penala u prošlom susretu ova dva tima.

Bajern ima 23 titule prvaka Bundeslige, a toliko zajedno ima sledećih šest najtrofejnijih klubova nemačkog prvenstva. Fudbaleri Bajerna su oborili rekord koji je 49 godina držao FK Keln, jer su kalendarski najbrže postali prvaci u istoriji lige, kao i u četiri vodeće evropske lige. Takođe su oborili svoj rekord iz 2003, kada su prvaci postali u 30. kolu.
Borusija Dortmund je slavila protiv Augsburga 4:2 u meču punom preokreta. ‘Milionerima’ je prednost doneo Julijan Šieber u 22. minutu, da bi fudbaleri Augsburga preokrenuli rezultat za samo minut i 28 sekundi golovima Danijela Bejera u 43. i Kevina Voga u 44. minutu meča. Šieber je svojim drugim golom na meču doneo izjednačenje domaćima, da bi srpski reprezentativac Neven Subotić na asistenciju Marija Gecea u 64. minutu doneo vođstvo, a Robert Levandovski je u 92. minutu potvrdio trijumf ekipe iz Dortmunda. Ovo je deseti uzastopni meč na kome je poljski fudbaler postigao gol.
Šalke je golovima Julijana Drakslera u 51. i Ciprijana Marice u 69. minutu pobedio ekipu Verdera u Bremenu i tako se, posle kiksa Ajntrahta, osamio na četvrtoj poziciji koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Aleksandar Ignjovski je igrao do 78. minuta u ekipi Verdera, kada ga je zamenio Aleksandar Stevanović.

Borusija Menhengladbah kod kuće je savladala ekipu Grotjer Firta golom Luka de Jonga u 74. minutu, a gosti su od 66. minuta igrali bez isključenog Matijasa Zimermana.

Naš Nikola Đurđić igrao je za Grotjer Firt do 73. minuta, kada je zamenjen.

Bajer Leverkuzen i Volfsburg su odigrali nerešeno 1:1. Domaće je u vođstvo doveo Andre Šurla u 12. minutu, a izjednačenje Volfsburgu doneo je Simon Kjer u 70. minutu utakmice.

Slobodan Medojević odigrao je celu utakmicu za ekipu Volfsburga.