EP: Danci u finalu!

EP: Danci u finalu! Empty
PočaljiNaslov: EP: Danci u finalu!   EP: Danci u finalu! EmptyPet Jan 27, 2012 8:59 am

EP: Danci u finalu! 00067263
Prvi finalisti Evropskog šampionata u rukometu su vicešampioni sveta - izabranici selektora Ulrika Vilbeka. Danci su u veoma zanimljivoj utakmici, koja je prethodila glavnom događaju ovogodišnjeg Prvenstva, susretu Srbije i Hrvatske, pobedili Španiju sa 25:24 (11:10).

Španci su bolje počeli susret, a kuriozitet prvog poluvremena mogao bi da bude podatak da osam poslednjih minuta ni jedna ekipa nije uspela da da gol iz igre. Momci Valera Rivere su do 21. minuta imali minimalnu prednost, a na poluvreme su otišli sa deficitom od jednog gola pošto je sa "penala", posle 10:10, pogodio Egert.

Furiozno su na početku drugog poluvremena startovali Danci, koji su u drugu rundu EP ušli bez i jednog boda. Oni su posle sedam minuta vodili sa 17:12 i činilo se da je "armada" blizu potopa. Međutim, nisu tako mislili Ugalde, Agunagalde, Entrerios i ostali. Borili su se do kraja, a da su bili malo više koncentrisaniji u momentima kada je bilo 19:19 možda bi se sada oni radovali.

Ovako, Danci čekaju protivnika u finalu. Lauge Šmit je dao šest, Toft Hansen četiri, a Egert i Mogensen po tri gola. Golman Landin i nije "skidao" šuteve, a od sedam odbrana dva puta su ga Španci pogađali kada se "lomio" rezultat.