Sportski forum
Niste prijavljeni na forum. Molimo prijavite se, ili se registrujte, ako nemate nalog. Registracija traje svega nekoliko minuta i potpuno je besplatna. Dobrodošli na sportski forum!
Sportski forum
Niste prijavljeni na forum. Molimo prijavite se, ili se registrujte, ako nemate nalog. Registracija traje svega nekoliko minuta i potpuno je besplatna. Dobrodošli na sportski forum!
Sportski forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sportski forum

Forum o sportskim desavanjima
 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Vokri: "Kad-tad duel Kosovo - Srbija!"

Ići dole 
AutorPoruka
Admin
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 597
Datum upisa : 26.01.2012
Godina : 32

Vokri: "Kad-tad duel Kosovo - Srbija!" Empty
PočaljiNaslov: Vokri: "Kad-tad duel Kosovo - Srbija!"   Vokri: "Kad-tad duel Kosovo - Srbija!" EmptyPet Jun 14, 2013 7:59 pm

Proslavljeni fudbaler Partizana koji sada obavlja funkciju predsednika Fudbalskog saveza takozvane države Kosovo Fadilj Vokri kazao je da će Srbija i Kosovo "kad-tad" izaći na teren i odigrati fudbalski meč za šta se založio i Sep Blater prilikom posete Beogradu.
Vokri: "Kad-tad duel Kosovo - Srbija!" Vokri600120807020130614193653

Poteze koje vuče Vlada Republike Srbije po pitanju normalizacije odnosa sa samoproglašenom Rebulikom Kosova uticali su i na sportske aspekte odnosa naše zemlje sa južnom pokrajinom na kojoj je proglašena nezavisnost od Srbije 2007. godine.

Da će i u sportu morati da dođe do "Briselskih sporazuma" potvrdio je i Sep Blater koji je od premijera Srbije Ivice Dačića i predsednika FSS Tomislava Karadžića zatražio da se Kosovu omogući da igra prijateljske mečeve.

Predsednik Fudbalskog saveza takozvane države Kosovo Fadilj Vokri optimista je po pitanju omogućavanja igranja mečeva pod okriljem FIFA klubovima sa Kosova i reprezentaciji te samoproglašene republike.

"I pre sam bio optimista, a posle nedavnog sporazuma Prištine i Beograda sa još više pozitivizma gledam na budućnost fudbala na Kosovu. Dogovorom iz Brisela, naš i vaš premijer, Hašim Tači i Ivica Dačić, obavezali su se da Kosovo i Srbija ne blokiraju evrointegracije druge strane. Zašto to ne bi važilo i za sport?!" kazao je Vokri u intervjuu za "Danas.rs".

Bivši napadač Partizana nije odbacio mogućnost da se u budućnosti sastane sa predsednikom FSS Tomislavom Karadžićem.

"Do sada sam bio otvoren za razgovore, pa ne vidim prepreku susretu s predsednikom FSS. Verujem da će i u Srbiji preovladati mišljenje da je sutra važnije od juče. Ostavimo se prošlosti i gledajmo kako da udesimo da bude bolje generacijama koje dolaze" poručio je Vokri.

Vokri je dodao da je posle potpisivanja "Briselskog sporazuma" i posete Blatera Dačiću i Kradžiću više nego ubeđen da će se Srbija i Kosovo naći na terenu kad-tad u borbi za bodove.

"Ja znam da će doći do toga. Kad-tad. Kada sam prvi put to rekao, smejali su mi se u Srbiji. Međutim, vreme i politička realnost će učiniti svoje. Bez obzira na bilo čije otpore" istakao je Vokri.

Prepreku da Kosovo zaigra u kvalifikacijama za EP i SP trenutno čini to što ta samoproklamovana država nije primljena u Ujedinjene nacije ali primer FS Gibraltara govori da nije isključeno da se ponovo napravi presedan pa da se vrlo brzo i Kosovo nađe u žrebu za kvalifikacije za međunarodna takmičenja.
Nazad na vrh Ići dole
https://sportforum.serbianforum.info
 
Vokri: "Kad-tad duel Kosovo - Srbija!"
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Srbija u finalu!
» U16: Srbija igra za bronzu (17.00h)
» Bezidejna Srbija osvojila bod
» Francuzi sude Srbija - Hrvatska
» SP 2014: Srbija u grupi sa Hrvatskom

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sportski forum :: Sportske vesti :: Fudbal-
Skoči na: