Raonić izjednačio u setovima

Raonić izjednačio u setovima Empty
PočaljiNaslov: Raonić izjednačio u setovima   Raonić izjednačio u setovima EmptyPet Sep 13, 2013 7:13 am

Srpski teniser Janko Tipsarević i Kanađanin Miloš Raonić igraju drugi meč dana u polufinalu Dejvis Kupa. Janko je osvojio prvi set 7:5.
Raonić izjednačio u setovima 660915004523338cf738a9508460292_orig
Novak Đoković pobedio je Vaseka Pospišila sa 6:2, 6:0, 6:4 i tako doneo prvi poen svojoj reprezentaciji u polufinalu Dejvis kupa.

U subotu je na programu meč dublova, a u nedelju preostali mečevi u singlu.

U drugom polufinalu u Pragu se sastaju Češka i Argentina.

Tok meča Tipsarević - Raonić pratite na našem sajtu.

Raonić je bolje otvorio meč, lako je osvajao svoje servis-gemove, mučio se na Jankov serivs, ali je ipak uspeo da stigne do brejka i povede sa 3:0. Janko prekida Raonićevu mini-seriju, ali 11. teniser sveta kontroliše igru i vodi sa 4:1. Srpski teniser je uhvatio ritam, bio je siguran ansvoj servis, a zatim je u sedmom gemu konačno uspeo da napravi brejk. Snažnim i sigurnim servisom Tipsarević stiže do izjednačenja (4:4).

Velika borba i u nastavku, srpski teniser pravi još jedan brejk, pa je servirao za set. Prvu set loptu imao je posle 52 minuta igre, odmah je iskoristio i poveo sa 1:0 (7:5).

Izjednačena igra u drugog setu, pa posle četiri gema nema brejka (2:2). Strplivo je Tipsarević čekao grešku Raonića kako bi ga sprečio da stigne do brejka u šestom gemu i u tome je uspeo tri puta, pa je rezultat 3:3. Raonić je bio sigurniji u nastavku, osvojio tri uzastopna gema i izjednačio u setovima (6:3).Novak Đoković je pobedom nad Vasekom Pospišilim 6:2, 6:0, 6:4, doneo Srbiji prvi poen.

Velika borba viđena je na početku meča, da bi nakon 2:2 Đoković preuzeo inicijativu i prvi set dobio sa 6:2. Pospišil nije imao rešenja za dobru igru Đokovića, pa je srpski teniser drugi set osvojio bez izgubljenog gema. Tek nakon sat vremena igre Kanađin stiže do svog trećeg gema na meču. U trećem setu viđen je jedan brejk Novaka, koji je posle tačno sto minuta igre stigao do pobede.

Tok meča:

Na samom početku meča viđena je velika borba, ali je nakon 2:2 Novak preuzeo inicijativu i bez problema osvojio prvi set.

Pospišil je bio prvi na servisu i vrlo lako i brzo ga je osvojio, da bi Novak potom imao pojedinih problema, ali je došao do izjednačenja. U naredna dva gema viđena je velika borba, ali su obojica bili sigurni na svojim servisima, pre nego što je Đoković osvojio brejk i to posle nekoliko preokreta.

Novak je lako osigurao brejk u narednom gemu, a potom ponovo oduzeo servis kanadskom teniseru. Imao je tri brejk lopte, Pospišil je prve dve odbranio zahvaljujući greškama srpskog tenisera, ali treću nije, za vođstvo prvog reketa sveta sa 5:2. Posle 35 minuta igre Đoković je osvojio prvi set (6:2).

Pospišil se mučio na svoj servis na početku drugog seta, pa je Đoković to iskoristio i iz trećeg puta uspeo da stigne do brejka. U narednom gemu je lako potvrdio brejk, da bi potom još jednom oduzeo servis protivniku i lako poveo sa 3:0.

Bez izgubljenog poena prvi reket sveta došao je do ubedljivih 4:0. Koliko je Novak bio dominantan na terenu govori podakatak da je do sada u drugom setu imao samo jednu neiznuđenu grešku. Đoković je skoro savršenom igrom osvojio i drugi set rezultatom 6:0.

Ista situacija u trećem setu. Sve je išlo od ruke Đokoviću koji je ekspresno stigao do 2:0. Ipak, Pospišil posle sat vremena uspeva da osvoji gem za 2:1. I jedan i drugi su bili sigurni na svoj servis-gem u nastavku, pa je rezltat 4:2 za srpskog tenisera. I jedan i drugi su bili sigurni na svoj servis-gem u nastavku. Novak je bez izgubljenog poena osvojio gem na svoj serivs, pa će Pospišil servirati za ostanak u meču.

Posle skoro sto minuta igre Đoković je došao do dve meč lopte, iskoristio prvu i doneo Srbiji prvi poen u polufinalu Dejvis kupa.