Sportski forum
Niste prijavljeni na forum. Molimo prijavite se, ili se registrujte, ako nemate nalog. Registracija traje svega nekoliko minuta i potpuno je besplatna. Dobrodošli na sportski forum!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Liga 1: Remi Monaka sa Evijanom Empty
PočaljiNaslov: Liga 1: Remi Monaka sa Evijanom   Liga 1: Remi Monaka sa Evijanom EmptyPet Nov 08, 2013 9:31 pm

U prvoj utakmici 13. kola francuske Lige 1 Monako i Evijan su podelili bodove, a lider tabele PSŽ će u ovoj rundi ugostiti ekipu Nice.
Liga 1: Remi Monaka sa Evijanom 597534948527d5cecc6ff9373902554_orig
Gostujući tim je poveo već u 20. minutu, Modu Sougu je progirao Danijela Vasa, dok je izjednačenje doneo Radamel Falkao sedam minuta kasnije.

Ekipa iz Kneževine je tako propustila priliku da se vrati na drugu poziciju, na kojoj će ostati Lil bez obzira na ishod meča sa Genganom.

Jedini neporaženi sastav u dosadašnjem delu Lige 1 je Pari Sen Žermen, koji će na svom terenu ugostiti Nicu, trenutno dvanaestoplasirani tim šampionata koji je u prethodna dva kola zabeležio poraze, od Bastije (1:0) u Bordoa (2:1).

Bez obzira na sigurne partije u domaćem prvenstvu, trener Parižana Loran Blan upozorava igrače da se ne sme ponoviti opuštenost u igri koja je rezultirala nerešenim rezultatom u duelu sa Anderlehtom u Ligi šampiona (1:1).

„Svi oko nas govore da svaku utakmicu možemo da pobedimo bez velike borbe, ali u stvarnosti to nije tako. Želim da moji fudbaleri uvek daju najveći mogući napor u svakoj utakmici“, rekao je Blan.

Lil je do druge pozicije stigao pobedom u prošlom kolu nad direktnim rivalom, preskupim Monakom, a priliku za potvrdu dobre forme imaće u duelu sa desetoplasiranim Gengamom.

Olimpik iz Marseja i dalje zauzima visoku petu poziciju, iako od 28. semptembra ne zna za pobedu, naređana su tri poraza, uz remi sa Renom u prošlom kolu. Sada im u goste dolazi poslednjeplasirani Sošo, što je jedinstvena šansa za izabranike trenera Elija Bopa da najave povratak u formu.

Bordo već nekoliko kola igra na visokom nivou, a deveta pozicija svakako nije odraz pravog kvaliteta tima Fransisa Žijoa, koji će pravi test imati protiv četvrtoplasiranog Nanta.