Partizan bez novog čuda, vaterpolisti Radničkog ubedljivi za finale Lige šampiona Empty
PočaljiNaslov: Partizan bez novog čuda, vaterpolisti Radničkog ubedljivi za finale Lige šampiona   Partizan bez novog čuda, vaterpolisti Radničkog ubedljivi za finale Lige šampiona EmptyPet Maj 30, 2014 10:59 am

Vaterpolisti Radničkog pobedili su Partizan sa 9:4 (2:1, 3:2, 2:0, 2:1) u polufinalu završnog turnira Lige šampiona, i za titulu će se boriti protiv boljeg iz meča Primorje - Barseloneta. Nakon senzacionalne pobede nad Pro Rekom, crno-beli nisu bili spremni i da prvi put u sezoni savladaju Radnički, koji je ostvario istorijski uspeh i ima priliku da od Crvene zvezde nasledi krunu vladara Starog kontinenta.
[Only admins are allowed to see this image]
Izabranici Vladimira Vujasinovića priredili su senzaciju pobedivši Pro Reko (12:12, posle penala 19:18) u borbi za polufinale, za koji je Radnički obezbedio direktan plasman. Uz crno-bele je bio pomoćni trener Miloš Ćirić zbog crvenog kartona Vujasinoviću protiv Italijana, a Radnički je u meč ušao kao jedina neporažena ekipa, i posle sedam ovosezonskih pobeda nad Partizanom još jednom je opravdao ulogu favorita.

I do gola su Kragujevčani došli prvi, preko Vuksanovića. Pre toga, Soro je odbranio peterac Filipu Filipoviću, razbranio se i Radić, ali je Vico doneo izjednačenje crno-belima u šestom minutu.

Žestoka odbrambena borba onemogućila je efikasnost na početku, a samo još jedan pogodak viđen je do kraja prve deonice - Zloković je dočekao pas u prazno i isplivavanje Sora za lob i novo vođstvo Radničkog.

Nisu se koristili napadi sa igračem više u nastavku, puna četiri minuta nije bilo pogodaka, sve dok Filip Filipović nije asistirao Markoviću koji je bio leđima okrenut golu, što mu nije smetalo da prevari Sora za 3:1. Već u narednom napadu, Mandić je sa distance efektnim udarcem vratio crno-bele na gol zaostatka.

Već prva kontra Radničkog završena je golom veterana Aleksandra Ćirića za novih +2, da bi Dedović propustio priliku da materijalizuje isključenje Miličića. Tri puta je Partizan propustio priliku da opet priđe na gol zaostatka, a kazna je stigla preko Zlokovića nepun minut pre kraja deonice za 5:2.U međuvremenu, kiša se pobrinula da mokri ne budu samo akteri meča, loše vreme je uticalo i na posetu, a tačku na prvo poluvreme stavio je sjajni Mandić, novim golom iz ne baš izgledne pozicije. Uspeo je da se izbori za poziciju i nađe prostor tik između Burića i Radića za 5:3 pred odlazak na odmor.

U nastavku se više pogađao okvir gola na početku, tresla se prvo prečka Partizana, zatim stativa Radničkog, ali punih pet minuta nije bilo pogotka, sve dok Zloković nije ekspresno reagovao na isključenje. Ljutio se prvo Soro na sudije, a zatim i na saigrače zbog postavljanja u odbrani, kada je Basara bio precizan za nedostižnih 7:3 čime je sve bilo rešeno.

To je bio i rezultat na kraju trećeg perioda igre, a crno-belima je pretio debakl zbog nezadrživog Borisa Zlokovića. Potpuno je vladao centarskom pozicijom, i novi sjajan pas Filipovića iskoristio je za četvrti pogodak i pet golova razlike. Kapiten Kragujevčana je zatim partiju krunisao i pogotkom, i tek onda je Partizan došao do gola preko Dedovića. Zdravko Radić je pored golgetera takođe bio raspoložen, nije dozvoljavao izabranicima Vlade Vujasinovića da dodatno ublaže poraz, pa je meč završen rezultatom 9:4.

Boris Zloković je igrač meča sa četiri pogotka, Ćirić, Filipović, Vuksanović, Marković i Basara postigli su po jedan, dok je crno-bele predvodio Mandić sa dva gola. Po jedan su postigli Vico i Dedović. U drugom polufinalnom duelu, sastaju se hrvatski klub Primorje i domaćin Barseloneta od 19:30. Finalni meč zakazan je za subotu (20 časova).

Radnički - Partizan 9:4 (2:1, 3:2, 2:0, 2:1)
Igrač više: Radnički 11 (3), Patizan 12 (1). Peterci: Radnički 1 (0).
Radnički: Radić (14 odbrana), Burić, Vuksanović 1, Korolija, Ćirković, Miličić, Ćirić 1, Basara 1, Zloković 4, F. Filipović 1, Marković 1, Đ. Filipović, Popović.
Partizan: Soro (8 odbrana), Gilen, Mandić 2, Vico 1, Subotić, Tomašević, Ćuk, Dedović 1, Čučković, Tanasković, Stojanović, Jakšić, Rističević.