Sportski forum
Niste prijavljeni na forum. Molimo prijavite se, ili se registrujte, ako nemate nalog. Registracija traje svega nekoliko minuta i potpuno je besplatna. Dobrodošli na sportski forum!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NBA: Peković briljantno zamenio Miličića Empty
PočaljiNaslov: NBA: Peković briljantno zamenio Miličića   NBA: Peković briljantno zamenio Miličića EmptySub Jan 28, 2012 3:14 am

NBA: Peković briljantno zamenio Miličića 00067294
Darko Miličić zbog bolesti nije igrao u meču Minesote i San Antonija, a odlično ga je zamenio Nikola Peković. Crnogorski centar je u pobedi nad "mamuzama" rezultatom 87:79 zabeležio drugi "dabl-dabl" učinak u NBA karijeri: 14 poena i 10 skokova za 33 minuta, pošto je prvi put od početka sezone bio u startnoj petorci. Učinak "dvostruko-dvostruko" imali su i Kevin Lav (18 poena, 16 skokova), 18. put u sezoni i Riki Rubio (18 poena, 10 asistencija).

Pored toga što je odlično igrao u napadu, Peković je zaustavio Tima Dankana. Najveća zvezda San Antonija ubacila je samo devet poena, uz šut iz igre 12-2! Najefikasniji u poraženoj ekipi bio je Toni Parker sa 20 poena.

Vašington je ponovo ubedljivo izgubio, ovoga puta od Hjustona, 103:76. Jan Veseli bio je u startnoj postavi i za 29 minuta postigao pet poena i upisao šest skokova i tri ukradene lopte. Čeh je, međutim, imao velikih problema u odbrani sa Luisom Skolom. Snažniji Argentinac zabeležio je 19 poena i osam uhvaćenih lopti, a dva poena više ubacio je Čejs Badindžer.

Boston je četvrti put u nizu pobedio. Seltiksi su bili bolji od Indijane sa 94:87, a Pol Pirs imao je novo veče za nezaborav. Veteran je zabeležio 28 poena, 10 skokova i osam asistencija. Saša Pavlović je za 12 minuta postigao dva poena, a imao je i tri skoka.

Vladimir Radmanović nije bio zapažen u trijumfu Atlante nad Detroitom, 107:101. Iskusno krilo provelo je na terenu samo tri minuta, bukvalno bez učinka. Džo Džonson je sa 30 poena napunio koš domaćina.

Dvejn Vejd vratio se posle šest utakmice pauze u sastav Majamija u meču sa Njujorkom. Hit je slavio rezultatom 99:89, a "Fleš" je na povratku ubacio 28 poena. Najefikasniji u ekipi domaćina bio je, ipak, Lebron Džejms sa 31 poenom (osam skokova, sedam asistencija). Njujork nije mogao da računa na povređenog Karmela Entonija, a odlično ga je zamenio Bil Voker sa 21 poenom.

Dalas je savladao Jutu rezultatom 116:101 bez Dirka Novickog, Delontea Vesta i Džejsona Kida, koji se povredio posle samo dva minuta igre. Iskusni plej istegao je desni list. Bez važnih šrafova Dalas je slavio zahvaljujući velikom timskom naporu. Čak šest igrača šampiona zabeležilo je dvocifreni košgeterskli učinak, a najefikasniji je bio Francuz Rodrig Buba sa 22 poena, plus sedam asistencija i šest skokova.