Pravi kad je najpotrebnije - SRBIJA je u četvrtfinalu!

Pravi kad je najpotrebnije - SRBIJA je u četvrtfinalu! Empty
PočaljiNaslov: Pravi kad je najpotrebnije - SRBIJA je u četvrtfinalu!   Pravi kad je najpotrebnije - SRBIJA je u četvrtfinalu! EmptyNed Sep 07, 2014 7:21 pm

Iako su u meč 1/8 finala ušli kao autsajderi, puleni Saleta Đorđevića uspeli su da razbiju Grčku, koja je u grupnoj fazi takmičenja zabeležila svih pet pobeda. "Orlovi" su ubedljivo trijumfovali rezultatom 90:72 (23:20,23:22, 18:13, 26:17) i u 1/4 finalu čekaju boljeg iz južnoameričkog derbija Argentina - Brazil!
Pravi kad je najpotrebnije - SRBIJA je u četvrtfinalu! Kale302766020140907191609
Srbija je u četvrtfinalu!

Pobedili smo Grčku, odigrali fenomenalan meč, popravili sve segmente igre u odnosu na grupnu fazu, pokazali da smo bolji, svi naši košarkaši pokazali su pobednički karakter i da su kadri za velika dela.

Od starta se videlo da stvari idu dobrim putem, u prvom poluvremenu smo u konstantnoj blagoj prednosti, najveća je iznosila pet poena. Dobro smo šutirali trojke, odskočio je sjajni Nikola Kalinić, dva puta je monstruozno zakucao i bio naš najbolji igrač u prvih 20 minuta.

U trećoj deonici nastavljamo da dominiramo, stežemo u odbrani, Grci počinju da pucaju po šavovima, dalo se naslutiti da će teško da se vrate u meč.

Propustili smo priliku da u poslednju četvrtnu uđemo sa dvocifrenom prednošću, kapiten Krstić je promašio zicer, ali taj detalj kao da je još jače osokolio naše košarkaše, koji poslednjih 10 minuta igraju svemirku košarku.

Popeli smo se i na 20 poena razlike, mogli da još više podignemo prednost, u finišu se malo opustili, ali imali smo kredita za tako nešto jer je pitanje pobednika ovog meča 1/8 finala već bilo poznato.

Bogdan Bogdanović konačno pravi na Mundobasketu, dalekometna paljbom rešetao protivnika - najefikasniji sa 21 poenom. Raduljica je imao 16 poena, Teodisić 13 i 6 asistencija, Kalinić je ostao na 12 iz prvog poluvremena, kapiten Krstić je ubacio 10, Bjelica blizu dabl-dabl učinka sa 8 poena i 10 skokova. U strelce su se još upisali Simonović (5pts), Stefan Marković (3 pts) i Jović (2 pts).

Postigli smo čak 90 poena, najviše do sada na Mundobasketu, odigrali vrhunsku odbranu posedno u drugom poluvremenu, uglavnom birali dobra rešenja u napadu, dobili sve četiri četvrtine.

Čekamo boljeg iz duela Brazil - Argentina koji je na programu u 22h.