Idemo dalje – Srbija potopila Španiju

Idemo dalje – Srbija potopila Španiju Empty
PočaljiNaslov: Idemo dalje – Srbija potopila Španiju   Idemo dalje – Srbija potopila Španiju EmptyPon Jul 21, 2014 7:19 am

Iako je za prolaz u nokaut fazu takmičenja 'Delfinima' odgovarao i remi, puleni Dejana Savića odigrali su sjajno kada je bilo najpotrebnije i savladali Špance rezultatom 8:6. Ako ne bude velikih iznenađenaj do kraja dana, Srbija će završiti kao druga u grupi i u 1/4 finalu bi trebalo da ide na Grke.
[Only admins are allowed to see this image]
U meču koji je bio biti il' ne biti za obe ekipe Srbija je savladala Španiju rezultatom 8:6 i biće u prilici da se bori za medalje.
'Delfini' su u prvoj deonici stekli dva gola prednosti golovima Duška Pjetlovića i Filipa Filipovića, ali Španci sa dva gola Alberta Espanjola uspevaju da se vrate u egal.
U drugom periodu viđen je samo jedan gol, postigao ga je Miloš Ćuk i sa mininalnom prednošču Srbija odlazi na poluvreme.
Kako je počela treća deonica Mandić iz kontre vraća dva gola prednosti, ukazalo se nekoliko prlika da se odlepimo, ali je šut zakazao, te Španci novim golom Espanjola postižu gol i pred poseldnju četvrtinu Srbija ima prednost od 4:3.
Oba tima kreću nesugurno u poslednjih 8 minuta, ali monotoniju razbija bomba Miloša Ćuka i 'Delfini' ponovo odlaze na +2.
Međutim, Španci eskpresno rešavaju igrača više, Espanjol je nezaustavljiv, postiže i četvrti gol.
U narednom napadu u situaciji pet na pet, Stefan Mitrović je izmakao pažnji svog čuvara, dobio loptu na vreme i vraća dva gola viška na nešto više od pet minuta do kraja.
Srbija se dobro brani, Milan Aleksić je šutirao ka golu, Agilar loše intervenisao i rezultat je 7:4.
'Furija' dobija priliku da se penala vrati u meč na nešto manje od četiri minuta pre kraja utakmice. Espanjol preuzima odgovornost, ali ga Gojko Pjetlović sjajnom odbranom sprečava da postigne peti gol i tako širom otvara vrata treće pobede na Evropskom prvenstvu i plasmana u nokaut fazu.
Posle nekoliko nerealizovanih napada na obe strane, Španci uspevaju da smanje na minus 2, ali Andrija Prlainović ekspresno vraća tri gola viška.
Španija kreće na sve ili ništa Molina brzo rešava novog igrača više i u poslenji minut ulazi se sa rezultatom 8:6 za Srbiju.
'Delfini' znalački čuvaju loptu i bez problema privode meč kraju.
Srbija će najverovatnije završiti kao druga u grupi, te bi u četvrtfinalu trebalo da ide na Grčku. Ipak konačan rasplet će se znati kada se završe sve utakmice.