Mari doneo izjednačenje Velikoj Britaniji u Dejvis kupu

Mari doneo izjednačenje Velikoj Britaniji u Dejvis kupu Empty
PočaljiNaslov: Mari doneo izjednačenje Velikoj Britaniji u Dejvis kupu   Mari doneo izjednačenje Velikoj Britaniji u Dejvis kupu EmptySub Nov 28, 2015 10:39 pm

Prvi igrači Belgije i Britanije bili su sigurni u prvom danu finala Dejvis kupa
Mari doneo izjednačenje Velikoj Britaniji u Dejvis kupu Tan2015-11-8_16452931_8-620x350
Posle prvog dana finala Dejvis kupa rezultat je 1:1. Teniska reprezentacija Belgije povela je sa 1:0 protiv Velike Britanije u finalu Dejvis kupa, ali je Endi Mari izjednačio u drugom meču.
Prvi poen Belgijancima doneo je najbolji igrač David Gofan pošto je savladao Kajla Edmunda sa 3:6, 1:6, 6:2, 6:1, 6:0.

Posle dva seta činilo se da bi znatno slabije rangirani Edmund mogao da napravi brejk i izenadi 16. tenisera sveta, ali je Gofan preokrenuo rezultat prepustivši kasnije samo tri gema.

Odmah posle njih na teren su izašli Endi Mari i Ruben Bemelmans, a Britanac je opravdao ulogu favorita i lako slavio sa 6:3, 6:2, 7:5.

U prva dva seta Endi je bio siguran, dok se domaći takmičar probudio u trećem. Imao je brejk prednosti do samog finiša seta, ali je onda Mari izjednačio, a potom i stigao do trijumfa.

U subotu od 15 časova na programu je meč dublova u kojem bi drugi igrač sveta trebalo da igra sa svojim bratom Džejmijem