PRVI PORAZ Zvezda u nadoknadi izgubila u Kruševcu

PRVI PORAZ Zvezda u nadoknadi izgubila u Kruševcu Empty
PočaljiNaslov: PRVI PORAZ Zvezda u nadoknadi izgubila u Kruševcu   PRVI PORAZ Zvezda u nadoknadi izgubila u Kruševcu EmptyNed Okt 01, 2017 8:07 pm

Fudbaleri Crvene zvezde doživeli su prvi poraz u sezoni! Napredak je savladao vicešampiona Srbije sa 1:0 (0:0) sjajnim golom Nikole Mitrovića u 96. minutu, kada je lobovao Milana Borjana.
PRVI PORAZ Zvezda u nadoknadi izgubila u Kruševcu EP8ktkqTURBXy8xZjg0MWM4YTRjNjc0YjNlZTRmMThlNjk1YjU4YTI2Yy5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA
Nisu uspeli crveno-beli da i u Kruševcu ostanu neporaženi! Zvezda je propustila nekoliko izglednih prilika, Srnić je imao prečku, da bi propuštene šanse vicešampiona kaznio Mitrović u 96. minutu.
Tako izabranici Vladana Milojevića porazom odlaze na reprezentativnu pauzu, nakon koje ih očekuje dvomeč sa Arsenalom u Ligi Evrope. Ipak, uprkos tome, crveno-beli su ostali lideri u Superligi.
PRVO POLUVREME: Po jedna šansa na obe strane, bez golova

Crveno-beli su u meč sa Napretkom ušli posle teško izvojevane pobede protiv Kelna (1:0) u Ligi Evrope, a i daje ne znaju za poraz u Superligi (10 pobeda i remi). Kruševljani su u dobrom raspoloženju dočekali duel sa vicešampionom, jer su posle remija sa Partizanom (1:1) uspeli da pobede i Mačvu.

Trener Zvezde Vladan Milojević izvršio je tri izmene u odnosu na meč sa Kelnom, pa umesto Krstičića, Kange i Boaćija meč počinju Račić, Rikardinjo i Pešić.

Fudbaleri Zvezde su od starta krenuli da napadaju, pokušali su Srnić i Radonjić po boku da probiju odbranu Kruševljana, ali nije bilo završnog pasa. Inače, tribine stadiona "Mladost" su odlično popunjene, posebno istočna i zapadna tribina.

Vukanović je u 3. minutu pripretio crveno-belima, ali je golman Zvezde Milan Borjan pravovremeno intervenisao.

Crveno-beli su u 12. minutu pokušali da dođu do prednosti, no udarac Nemanje Radonjića sa distance je izblokiran. Mladi krilni napadač crveno-belih je najopasniji fudbaler Zvezde. U 17. minutu je zaustavljen faulom, a Enver Alivodić je požuteo.Minut kasnije tim iz Ljutice Bogdana propušta najbolju šansu! Slavoljub Srnić je centrirao, a Pešić šutira u golmana "čarapana" Petrovića iz izgledne pozicije.Napredak je propustio odličnu priliku u 24. minutu. Vezista Enver Alivodić je posle centaršuta Filipa Kasalice uhvatio volej sa 12, 13 metara, ali je njegov udarac završio preko gola crveno-belih. Ponovo je bilo opasno pred golom Zvezde, Aleksa Vukanović je bio u šansi, ali je iskosa sa desne strane šutirao loše i lopta je na kraju završila u autu.Aleksandar Pešić je zaustavljen oštrim faulom, posle kog je ostao da leži na terenu, a Veškovac je dobio žuti karton. Donald je pokušao iz slobodnog udarca sa 20-ak metara, ali je lopta pogodila živi zid.

Na isti način preti na drugoj strani Urošević, ali je njegov silovit udarac iz "slobodnjaka" zaustavio golman Zvezde, koji je još jednom odlično intervenisao isped Vukanovića u 45. minutu.

DRUGO POLUVREME: Napredak stigao do pobede u 96. minutu

Trener Zvezde Vladan Milojević početkom drugog poluvremena izvršio je prvu izmenu, umesto Uroša Račića od 46. minuta zaigrao je Nenad Krstičić. Rikardinjo se našao u šansi u 52. minutu, ali je njegov udarac glavom bio suviše slab za golmana domaćih Nemanju Petrovića.

Napredak je imao odličnu priliku u 53. minutu, Alivodić je ostavio loptu Mitroviću na 20 metara od gola, a njegov silovit šut je završio preko gola. Markoski zbog povrede nije mogao da nastavi meč, umesto njega je ušao u 56. minutu Nigerijac Sekidika.Napredak je propustio najbolju priliku na meču u 59. minutu! Kasalica je odlično prošao po levoj strani, Alivodić je šutirao, a lopta je završila tik pored stative.

Mogla je Crvena zvezda do prednosti u 63. minutu, Radonjić je uposlio Srnića, a on je iz peterca propustio odličnu priliku.

Vicešampion nikako nije uspevao da probije bedem gostiju, pa Vladan Milojević nije imao šta više da čeka, od 66. minuta u igru je ubacio najboljeg strelca Ričmonda Boaćija.

Kakvu su šansu propustili crveno-beli! Ponovo je Radonjić odlično asistirao, lopta je došla do Srnića, a njegov udarca je završio na prečki u 76. minutu. Imaće Zvezda za čim da želi!PRVI PORAZ Zvezda u nadoknadi izgubila u Kruševcu R4XktkqTURBXy8xMzRiMzI3YWJhZGE5OGIwYjQ5MjE2NDZjNzYyODZiMy5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA

Mitrović je u 96. minutu doneo prednost Napretku. Sjajno je sa ivice šensaeterca u 96. minutu lobovao Milana Borjana.Mičel Donald je propustio sjajnu priliku u 90. minutu! Šutirao je pod prečku, ali je golman Nemanja Petrović odlično odbranio i loptu izbacio u korner. Sudija Milorad Mažić je meč produžio za četiri minuta, a slobodan udarac Nenada Milijaša završio je pored stative.

Mitrović je u 96. minutu doneo prednost Napretku. Sjajno je sa ivice šensaeterca u 96. minutu lobovao Milana Borjana.