BL - Gomez srušio Frajburg, 'Švabe' se uključuju u trku za Evropu

BL - Gomez srušio Frajburg, 'Švabe' se uključuju u trku za Evropu Empty
PočaljiNaslov: BL - Gomez srušio Frajburg, 'Švabe' se uključuju u trku za Evropu   BL - Gomez srušio Frajburg, 'Švabe' se uključuju u trku za Evropu EmptyPet Mar 16, 2018 7:45 pm

Fudbaleri Štutgarta nastavili su sjajnu rezultatsku seriju i novom pobedom u Bundesligi uhvatili priključak za ekipama koje će se do kraja sezone boriti za izlazak u Evropu.
BL - Gomez srušio Frajburg, 'Švabe' se uključuju u trku za Evropu H_54202873650535693020180316223801
U prvoj utakmici 27. kola nemačke Bundeslige Štutgart je kao gost savladao Frajburg rezultatom 2:1 (1:0) i tako preuzeo osmo mesto na tabeli.

"Švabe" je do četvrte pobede na poslednjih sedam mečeva predvodio Mario Gomez koji je dva puta pogodio protivničku mrežu.

Bivši napadač minhenskog Bajerna iskoristio je golgeterski instinkt i već u 4. minutu matirao golmana Frajburga posle prekida. Gomez je izbegao ofsajd zamku i našao se u zoni koju nisu pokrivali ni defanzivci protivničkog tima, ni golman Švolov tako da mu nije bilo teško da loptu sprovede u mrežu.

Mogao je gost i do drugog gola na sličan način ali je sudja prekinuo akciju zbog nepostojećeg prekršaja pa je Štutgart najverovatnije oštećen u toj situaciji.

Posle samo osam minuta igre u nastavku domaćin se vraća u meč fenomenalnim golom još jednog višeg igrača Bajerna. Nils Petersen je nasamario čuvara i protivničkog golmana i lob udarcem smestio loptu u mrežu za rezultatski egal.

Štutgart je posle primljenog gola bio konkretniji i više pokazao tako da je drugi gol Marija Gomeza stigao kao nagrada. Petnaest minuta pre kraja Gomez je umakao čuvarima i iz popravnog uspeo da savlada protivničkog čuvara mreže.

Na taj način Gomez je postavio konačan rezultat, a Štutgart nastavio seriju. "Švabe" na poslednjih sedam utakmica ne znaju za poraz pa će do kraja Bundeslige igrati za plasman na mesto koje vodi u Evropu.

Sportski forum :: Sportske vesti :: Fudbal-