Primera: Barsa ne može da isprati "kraljevski" ritam

Primera: Barsa ne može da isprati "kraljevski" ritam Empty
PočaljiNaslov: Primera: Barsa ne može da isprati "kraljevski" ritam    Primera: Barsa ne može da isprati "kraljevski" ritam EmptySub Jan 28, 2012 10:49 pm

Primera: Barsa ne može da isprati "kraljevski" ritam 00067359
Barselona je kiksnula na "El Madrigalu". Momci Pepa Gvardiole nisu prikazali impresivnu igru, što se pogotovo odnosi na period od 30. do 70. minuta, ali su zaslužili da u završnici postignu pogodak. Na kraju, Viljareal se odbranio i ostavio Barsu na sedam bodova minusa od prvoplasiranog Real Madrida. Viljareal - Barselona 0:0.

Obaveze u Primeri trebalo bi da budu prioritet za Barselonu u ovom periodu. Madridski Real stvorio je veliku zalihu bodova na samom čelu lige, što je trebalo da navede katalonsku ekipu da od samog starta krene po nova tri boda u meču protiv Viljareala. Ipak, prvu polupriliku na utakmici imao je Kani, koji je šutirao pravo u Viktora Valdesa. Usledio je period u kojem je Barsa stvarala šanse i polušanse pred golom Viljareala, međutim, aktuelni šampion nije igrao briljantno. Možda najbolju situaciju nije iskoristio Leo Mesi, koji je bio sam ispred golmana Lopeza. Odlučio je Argentinac da lobuje svog protivnika, ali su mu nedostajali centimetri da zatrese mrežu.
 Primera: Barsa ne može da isprati "kraljevski" ritam Messituga

Uzvratio je domaćin sa "Madrigala", Ruben je iskoristio grešku Alveša i krenuo u kontru, ali je njegov šut bio veoma neprecizan. Ubrzo je i Sena stavio Valdesa na muke, ali je gostujući tim sačuvao mrežu. Došla je čak "žuta podmornica" i do gola, međutim, slavlje je moralo da se prekine, pošto je pogodak zasluženo poništen, zbog nedozvoljene pozicije u kojoj se našao Gonzalo.

Početkom drugog poluvremena Buskec je oborio Valera i sudija je propustio priliku da pokaže na belu tačku. Sve do 70. minuta Barselona nije stvorila izgledniju priliku za gol, a onda je očajnički, sa velike udaljenosti pokušao Mesi. Naravno, pogotka nije bilo, a Viljareal je bio sve biliži velikom bodu. Na desetak minuta do kraja Fabregas je uputio udarac i činilo se da će lopta posle odbitka završiti u mreži. Golman Viljareala je fantastično reagovao i skrenuo loptu na prečku. U nastavku akcije Aleksis Sančez je padom pokušao da izbori jedanaesterac, ali ga nije dobio.

Bivši kapiten Arsenala je na tri minuta do kraja, posle odbrane Lopeza, još jednom pogodio okvir gola i moglo se konstatovati da "blaugrana" u samom finišu nije bila miljenik sreće. Ako je pošteno reći da u prvih 45 minuta Viljareal nije zaslužio da primi gol, onda se može naglasiti da je bilo fer da Barselona u drugom delu konačno zatrese mrežu.

Primera, 20. kolo

Subota:

Espanjol - Majorka 1:0
(Vajs 19.)

Rajo Valjekano - Atletik Bilbao 2:3
(Miku 11, Aribas 27. - Ljorente 16, 23, 68.)

Real Madrid - Saragosa 3:1
(Kaka 32, Ronaldo 50, Ozil 57 - Lafita 11)

» Stanić spreman za pakleni ritam
» Kraljevski klub zadivio Partizanovu direktorku! Hoće li Real gostovati u Humskoj?
» LŠ: PSŽ – Barsa, Drogba na Murinja