ABA: Krka - Partizan 70:79 (kraj)

ABA: Krka - Partizan 70:79 (kraj) Empty
PočaljiNaslov: ABA: Krka - Partizan 70:79 (kraj)   ABA: Krka - Partizan 70:79 (kraj) EmptySub Jan 28, 2012 10:52 pm

ABA: Krka - Partizan 70:79 (kraj) 00067339
Aktuelni šampion ABA lige doživeo je dva uzastopna poraza (Radnički, Makabi), tako da je duel protiv pretposlednje ekipe regionalne lige prava prilika da se crno-beli vrate na pobednički kolosek. Krka je u prvoj utakmici, odigranoj u četvrtom kolu u Beogradu, izgubila uprkos dostojnom otporu (63:68).

Dešavanja iz Novog Mesta možete pratiti iz četvrtine u četvrtinu putem.
1/4

Prva tri miuta protekla su uglavnom u promašajima oba tima. Još jednom se ponovila boljka crno-belih, pa su tako u prvoj polovini prvog dela meča imali već četiri izgubljene lopte. Krka je retko pokušavala van linije 7.25 i uglavnom lako rešavala napade šutevima pod samim košem. Partizan je prelomio ovaj kvartal napadom iz kojeg je ubacio pet poena. Lučić je pogodio trojku, a Katić istovremeni faul u reketu pretvorio u dva poena sa linije penala. Promena odbrane Partizana, ali i dobar šut za tri poena doneli su rezultat, pa su crno-beli na kratki predah otišli sa 23:14.

2/4

Počela je druga deonica u dosta bržem ritmu, ali to nije smetalo Partizanu da održava pristojnu razliku. I dalje je šut sa distance dobro služio izabranike Vlade Jovanovića, tako da su trojke upisali Bertans i Čakarević. Iako beogradska ekipa nije prikazivala odbranu za primer, veoma dobar ofanzivni skok, ali i zrela igra u napadu, dovele su do toga da Krka bude u dovoljno velikom rezultatskom minusu. Petrov je dobio tehničku grešku pri vođstvu od 38:27 za gostujući tim, a crno-beli iskoristili ovu šansu i došli do, u tom trenutku, maksimalne prednosti od 15 razlike (42:27). U poslednja dva minuta ovog dela Partizan je propustio šansu da realizuje nekoliko uzastopnih napada, što je domaćin iskoristio i preko kontranapada, ali i dve trojke, stigao do 38:46.

3/4

Partizan je neoprezno startovao u drugom poluvremenu. U prvom minutu je domaći tim čak dva puta ukrao "živu" loptu pod košem crno-belih i stigao na samo šest poena minusa. Partizan je vraćao dvocifrenu prednost, ali je domaćin novim mini-serijama i dalje bio u igri. Najzaslužniji za ove pozitivne talase Krke bio je Nisim, koji je imao samo jedan promašaj iz igre. Prvu trojku u ovoj četvrtini za Partizan je postigao Milosavljević, pred sam kraj deonice i tako postavio 57:63, za neizvesnih poslenjih 10 minuta.

4/4

Očigledna nervoza i jednih i drugih dovela je do toga da smo prve poene u finalnom kvartalu videli tek posle tri minuta, kada je Nisim napravio nesportski prekršaj. Čakarević je to kaznio sa slobodnih bacanja, a sekundama kasnije i Božić novom trojkom. Za razliku od trećeg perioda, crno-beli nisu dozvoljavali slovenačkom timu da priđe do minusa iz kojeg bi pobeda mogla da bude dovedena u pitanje. Partizanova igra u poslenja dva minuta nije bila za pohvalu, ali je bila dovoljno dobra da se iz Slovenije crno-beli vrate u Beograd sa novom pobedom. Krka - Partizan 70:79.