Leče zaustavio Inter, gol Jovetića

Leče zaustavio Inter, gol Jovetića Empty
PočaljiNaslov: Leče zaustavio Inter, gol Jovetića   Leče zaustavio Inter, gol Jovetića EmptyNed Jan 29, 2012 9:58 am

Leče zaustavio Inter, gol Jovetića 13743246434f25517aa8c26105479265_orig
Fudbaleri Lečea napravili su veliko iznenađenje u 20. kolu Serije A pobedom nad Interom od 1:0, a kiks je napravila i Roma sa 1:1 protiv Bolonje
Derbi dana pripao je Đenoi koja je sa 3:2 savladala Napoli. Najubedljiviji je bio Lacio sa 3:0 u Kjevu, dok je Palermo sa 2:0 rutinski slavio protiv Novare.

Fudbaleri Fiorentine pobedili su na svom stadionu ekipu Sijene sa 2:1 u lokalnom derbiju Toskane, a minimalnu pobedu ostvarila je Atalanta u Čezeni. Večeras igraju Milan i Kaljari.

Strelac prvog gola za "ljubičaste" bio je crnogorski reprezentativac Stevan Jovetić u četvrtom minutu, a vođstvo domaćina duplirao je Čezare Natali u 63. minutu. Poraz gostiju ublažio je Emanuele Kalajo u 89. minutu iz penala. Celu utakmicu za Fiorentinu odigrao je mladi reprezentativac Srbije Matija Nastasić. Adem Ljajić u 87. minutu je ušao u igru umesto napadača Amaurija.
Leče zaustavio Inter, gol Jovetića 19711711674f2583f4d0dc9915340631_orig

Veliku pobedu Lečeu nad Interom doneo je Đakomaci u finišu prvog poluvremena, a "neroazuri" su poraženi prvi put posle sedam uastopnih pobeda u Kalču. Sa druge strane, Brazilac Ernaneš i dvostruki strelac Miroslav Klose doneli su tri boda Laciju u Veroni.

Đenoa je golovima Palasija i Đilardina 20 minuta pre kraja meča vodila sa 3:0 protiv Napolija. Međutim, u poslednjih deset minuta domaćin se opustio, a Napolitanci su u samo dva minuta preko Kavanija i Lavecija smanjili na 3:2. Međutim, gosti nisu uspeli da osvoje bar bod.

Bolonja je bila u drugom planu u Rimu ali je Marko Di Vaju doneo prednost svom timu u prvom poluvremenu protiv Rome. "Vučica" je do kraja uspela samo da izjednači preko Miralema Pjanića, i ponovo razočara svoje navijače.