Serija A: Šampion rutinski protiv Kaljarija

Serija A: Šampion rutinski protiv Kaljarija Empty
PočaljiNaslov: Serija A: Šampion rutinski protiv Kaljarija   Serija A: Šampion rutinski protiv Kaljarija EmptyPon Jan 30, 2012 6:20 pm

Serija A: Šampion rutinski protiv Kaljarija 00067422
Milan je u poslednjoj utakmici 20. kola italijanske Serije A lako savladao Kaljari i prišao na samo bod zaostatka za vodećim Juventusom. "Rosoneri" su stigli do sedmog trijumfa na svom terenu, dok je Kaljari peti put poražen na gostovanjima. Ibrahimović, Noćerino i Ambrozini bili su kreatori uspešne večeri, koja je okončana rezultatom 3:0 za ekipu Masima Alegrija.

Fudbaleri Milana i Kaljarija prikazali su prilično dosadnu igru u uvodnim minutima. Isključivo neki briljantan potez mogao je da "razdrma" utakmicu na "San Siru". Upravo je to uradio Zlatan Ibrahimović, koji je u 32. minutu pretvorio slobodan udarac u vođstvo. Šveđanin je bio zaslužan i za drugi pogodak, kada je grudima pripremio poziciju za gol Antonija Noćerina i prednost Milana od 2:0.
Serija A: Šampion rutinski protiv Kaljarija Milanezi

Noćerino je još jednom, početkom drugog dela, sa distance pokušao da savlada golmana Agacija, ali je čuvar mreže Kaljarija bio dovoljno dobar da spreči još ubedljivije vođstvo Milana. Domaćin je imao posed lopte i kontrolu nad igrom, tako da je sredinom drugog dela bilo jasno da će Milanezi zabeležiti novu pobedu. Na 15 minuta do kraja Masimo Ambrozini je na najlepši mogući način obeležio 450. nastup za "rosonere". Iskusni vezista je iskoristio pas Emanuelsona i svojim 36. golom u dresu aktuelnog šampiona Italije praktično osigurao tri nova tri boda za Alegrijev tim. Milan - Kaljari 3:0.