LE: Junajted i Atletiko na pragu osmine finala

LE: Junajted i Atletiko na pragu osmine finala Empty
PočaljiNaslov: LE: Junajted i Atletiko na pragu osmine finala   LE: Junajted i Atletiko na pragu osmine finala EmptyČet Feb 16, 2012 10:18 pm

LE: Junajted i Atletiko na pragu osmine finala Sulejmani76779020120216202007
Večerašnje prve utakmice šesnaestine finala Lige Evrope nisu donele veća iznenađenja. Mančester Junajted posle bolje igre u drugom poluvremenu slavio u Amsterdamu, ''jorgandžije'' preokretom došle do ubedljive pobede na ''Olimpiku''. Siguran u gostima bio je i Metalist, Šalke remizirao u Plzenu.
Fudbaleri Ajaksa nisu uspeli da izbegnu poraz na svom terenu u prvom meču šesnaestine finala Lige Evrope protiv Mančester junajteda. Veliki favorit slavio je 2:0 i praktično završio najveći deo posla oko plasmana u narednu rundu.
U prvom poluvremenu domaći su uspevali da priprete, u 31. minutu De Jong je sjajnim udarcem sa dvadesetak metara poslao loptu pod prečku, ali je De Hea odlično intervenisao.
U poslednjim trenucima prvog dela domaći su tražili jedanaesterac posle duela Sulejmanija i Ferdinanda na ivici kaznenog prostora, ali je umesto na belu tačku, sudija pokazao na - put u svlačionicu, označivši kraj prvog dela igre.
U nastavku, ekipa Aleksa Fergusona je uspela da stvori lepu zalihu pred revanš na Old Trafordu. Mrežu domaćih najpre je zatresao Jang u 59. minutu, iskoristivši konfuziju u odbrani Ajaksa, a konačan rezultat postavio je Ernandez u finišu.
Veliki deo posla završio je i madridski Atletiko, koji je slavio u Rimu protiv Lacija rezultatom 3:1. Poveli su domaći golom Klosea u 19. minutu, ali je već posle dvadesetak minuta prednost bila na strani gostiju. Strelci su bili Adrijan i Falkao, koji je još jednim golom u nastavku još više otežao posao ''nebesko plavima'' u revanšu.
Najubedljiviju pobedu ostvario je Metalist iz Harkova na gostovanju u Salcburgu i ukrajinski tim je praktično već u osmini finala.
Milan Jovanović je bio u startnoj postavi Anderlehta, koji je minimalnim rezultatom poražen od Alkmara. Šalke je golom Hintelara u 75. minutu došao do povoljnog rezultata pred revanš u Gelzenkirhenu (1:1), a remi u finišu ostvario je i Sporting iz Lisabona na gostovanju ekipi Legije u Varšavi. Napad domaćih predvodio je Danijel Ljuboja...