Sportski forum
Niste prijavljeni na forum. Molimo prijavite se, ili se registrujte, ako nemate nalog. Registracija traje svega nekoliko minuta i potpuno je besplatna. Dobrodošli na sportski forum!

PočaljiNaslov: Vezuv progutao ''plavce''!   Uto Feb 21, 2012 9:45 pm

Ni vođstvo koje su stekli posle pola sata igre nije pomoglo fudbalerima Čelsija da povežu redove i ostvare povoljan rezultat pred revanš na Stamford Bridžu''. Napoli na kraju slavio sa 3:1, a gosti iz Londona mogu da budu srećni što nisu doživeli i ubedljiviji poraz.
Fudbaleri Napolija stekli su večeras na svom terenu veliku prednost protiv Čelsija u osmini finala Lige šampiona. Posle znatno bolje igre Napolitanci zasluženo slavili sa 3:1, uz još nekoliko propuštenih prilika pred golom Čeha.

Čelsi je poveo u 27. minutu, kada je Huan Mata bio na pravom mestu posle greške Kanavara i rutinski poslao loptu u mrežu.

Međutim, primljeni gol nije obeshrabrio Napolitance koji su već do kraja prvog poluvremena uspeli da naprave preokret. U 38. minutu Laveci je krunisao lepu akciju domaćih poslavši loptu sa ivice kaznenog prostora u levi ugao gola Petera Čeha - 1:1.

Naravno, probudili su se i navijači u tim trenucima, a prava erupcija oduševljenja dogodila se u poslednjim trenucima prvog dela igre, kada je Kavani umakao Banetu Ivanoviću. Činilo se u prvom trenutku da je srpski reprezentativac postigao autogol, ali je Kavani ipak ramenom uspeo da prosledi loptu u mrežu Čeha - 2:1.

Bilo je do odlaska na odmor vremena za još jedan napad gostiju, Bane Ivanović se našao u ulozi centarfora, ali je njegov pokušaj da se iskupi za prethodni propust izblokirala odbrana Napolitanaca.

Ni drugo poluvreme nije donelo bolju igru ekipe Andrea Viljasa Boaša. Domaći su umešno održavali stečenu prednost i vrebali priliku da uvećaju vođstvo.

U tome su uspeli u 65. minutu posle prave konfuzije u odbrani ''plavaca'', golman Čeh je istrčao u prazno na ivicu kaznenog prostora, Laveci je bio brži od njega i sa petnaestak metara još jednom zatresao mrežu londonskog kluba - 3:1.

U 80. minutu nova pometnja u šesnaestercu Čelsija. Izazvao ju je Hamšik sjajnim driblingom, zatim je poslao loptu pred gol gostiju, gde se našao Mađo, ali je posle njegovog udarca Ešli Kol sa gol linije izbio loptu u polje.

Golove sa večerašnjeg meča pogledajte ovde.