Sportski forum
Niste prijavljeni na forum. Molimo prijavite se, ili se registrujte, ako nemate nalog. Registracija traje svega nekoliko minuta i potpuno je besplatna. Dobrodošli na sportski forum!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gomez otpisao ''Lale''!? Empty
PočaljiNaslov: Gomez otpisao ''Lale''!?   Gomez otpisao ''Lale''!? EmptySre Jun 13, 2012 8:14 pm

Već posle drugog kola Holanđani su gotovo ostali bez šansi za plasman u drugi krug! Posle Danske na startu, večeras je i Nemačka bila bolja od ''Lala'', zahvaljujući dvostrukom strelcu Mariju Gomezu. Van Persi u nastavku samo ublažio poraz, za konačnih 2:1, pa Holanđani sada mogu da se uzdaju samo u teoriju.
Gomez otpisao ''Lale''!? Nemacka87540020120613214027
Počelo je šansama na obe strane, najpre su pripretili Holanđani preko Van Persija, ali kao i protiv Danske, i večeras je, makar u prvom poluvremenu, bio neprepoznatljiv u završnici.

Uzvratili su Nemci preko Ozila, kada je Stekelenburg uz pomoć stative intervenisao, da bi u 11. minutu Van Persi ponovo bio u šansi posle proigravanja Robena. Ishod ponovo isti, nova prilika je propala za vođstvo Holanđana.

Holanđani su bili rešeni da što pre stignu do gola, posle neočekivanog poraza od Danske, ali su pritom ostavili dosta prostora u odbrani, što su Nemci znali da kazne.

U 24. minutu akcija Milera i Švajnštajgera, koji odlično asistirao slobodnom Gomezu u kaznenom prostoru Holandije. Napadač ''Pancera'' bio je siguran, Stekelenburg nemoćan i Nemci vode 1:0.

Na sledeću veliku priliku čekalo se do 37. minuta i ponovo su je imali Nemci. Ovog puta Badštuber je bio pred golom Holanđana, ali je udarcem glavom poslao loptu pravo u Stekelenburga.

Ipak, samo minut kasnije, golman Holanđana je po drugi put kapitulirao. Ponovo akcija Švajnštajgera i Gomeza, koji šutira iskosa sa desne strane i šalje loptu u suprotan ugao - 2:0!

Početkom drugog poluvremena, konfuzna odbrana Holanđana dozvolila je čak i štoperu protivničke ekipe Humelsu da se išeta u kazneni prostor, ali svoju akciju nije uspeo da kruniše golom. Iznudio je udarac sa ugla.

Holanđani se nisu predavali. Pokušavali su Van Persi, pa Snajder, ali je konačno u 72. minutu Van Persi razbio maler. Postigao je lep gol, uputivši loptu kroz noge Badštuberu, a Nojer je ovog puta nemoćan - 2:1!

Očekivali su se novi naleti Holanđana do kraja meča, igra na sve ili ništa, ali su Nemci znalački uspeli da sačuvaju minimalnu prednost i stignu do prvog trijumfa.

Ostalo je 2:1, pa Nemačka ima 6 bodova posle drugog kola, Portugal i Danska po 3, a Holanđani su na dnu tabele Grupe B, bez bodova.

Holandija: Stekelenburg, Van der Vil, Heitinga, Matijsen, Viljems, Van Bomel (Van der Vart od 46.), De Jong, Snajder, Roben (Kajt od 83.), Van Persi, Afelaj (Huntelar od 46.).

Nemačka: Nojer, Humels, Badštuber, Lam, Boateng, Kedira, Švajnštajger, Ozil (Kros od 81.), Miler, Podolski, Gomez (Klose od 72.).