Sportski forum
Niste prijavljeni na forum. Molimo prijavite se, ili se registrujte, ako nemate nalog. Registracija traje svega nekoliko minuta i potpuno je besplatna. Dobrodošli na sportski forum!
Sportski forum
Niste prijavljeni na forum. Molimo prijavite se, ili se registrujte, ako nemate nalog. Registracija traje svega nekoliko minuta i potpuno je besplatna. Dobrodošli na sportski forum!
Sportski forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sportski forum

Forum o sportskim desavanjima
 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Ana: Želim da se vratim u Top 10

Ići dole 
AutorPoruka
Admin
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 597
Datum upisa : 26.01.2012
Godina : 32

Ana: Želim da se vratim u Top 10 Empty
PočaljiNaslov: Ana: Želim da se vratim u Top 10   Ana: Želim da se vratim u Top 10 EmptyNed Dec 02, 2012 2:52 am

Srpska teniserka Ana Ivanović izjavila je da joj je cilj za sledeću sezonu povratak među deset najboljih na svetu.
Ana: Želim da se vratim u Top 10 10541288250b9d27f7036d741284013_orig
“(Trener) Najdžel (Sirs) i ja smo dobro radili ove godine. Napravili smo napredak, što se vidi i po boljem plasmanu. Posle dugo vremena stigla sam i do četvrtfinala nekog GS turnira. Osećam da sam dobro pozicionirana kako bih ostvarila cilj, a to je povratak u top 10 u prvom delu sledeće godine, a onda da vidim koliko daleko mogu da odem”.

“U 2013. želim veću konstantnost. Osećam da sam dobro odigrala neke velike mečeve u sezoni, poput meča sa Voznijacki u Indijan Velsu, ali sam imala i razočaravajuće rezultate. Sada definitivno idem u dobrom smeru i blizu sam prvih deset. Nažalost, nisam osvojila VTA turnir, ali smo kao ekipa imali uspehe u FED kupu”, rekla je Ana za engleski teniski magazin “Tenished”, a prenose “Večernje novosti”.

Ivanovićeva je objasnila da joj je bilo potrebno mnogo vremena da nađe pravog trenera.

Pravila sam neke izbore u prošlosti koji nisu bili pravilni. Koštali su me samopouzdanja i svega ostalog. Ali, mislim da se neke stvari dešavaju sa razlogom i bila je to moja greška koliko i tuđa. Sada sam srećna što sam našla pravu osobu i što nisam odustala, jer mi je bilo vrlo teško u određenim periodima. Naš posao je pomalo čudan jer angažujemo trenera, pa smo samim tim i šefovi, iako su treneri ti koji nam govore šta da radimo. Mislim da je nekim muškarcima teško da prihvate ideju da je devojka gazda i koja im nekad kaže: ‘Ne želim sad da te vidim. Želim da provedem vreme sama sa sobom’. Neki su previše okrenuti ka tome da oni imaju potpunu kontrolu, a to ne doprinosi zdravim odnosima. Zato mislim da je velika razlika između tenisera i trenera, i teniserki i trenera”, kaže Ivanovićeva, trenutno 13. teniserka na svetu.

Ana kaže da je Sirsova odlična osobina to što joj ne popušta na treninzima.

“Većina trenera mi je govorila: ‘Ne, ne, sve je u redu, dobro radiš’. Ali ja sam zapravo želela nekog ko će mi reći šta je to što ne radim dobro, kako bih napredovala. Nekada je za trenera važno da malo i slaže i tako podigne samopouzdanje igrača, ali ja ipak volim da čujem istinu. Najdžel zna da bude oštar u komentarima i to me nekad uznemiri. Ali tako je najbolje jer me tera da se popravim. Koliko god da sam perfekcionista, i on je takav. Uvek se trudi da budem još bolja. To je jedini način za funkcionisanje”.
Nazad na vrh Ići dole
https://sportforum.serbianforum.info
 
Ana: Želim da se vratim u Top 10
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Parker: Želim Lejkerse ili Dalas
» Venger: "Ne želim prosečne igrače" 26. JANUAR 2013. | 20:20 | IZVOR: SPORTSKE.NET

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sportski forum :: Sportske vesti :: Tenis-
Skoči na: