Zvezda rutinski do drugog mesta

Zvezda rutinski do drugog mesta Empty
PočaljiNaslov: Zvezda rutinski do drugog mesta   Zvezda rutinski do drugog mesta EmptySre Dec 19, 2012 3:48 am

Košarkaši Crvene Zvezde DIVA savladali su ekipu Splita 94:67 (16:21, 26:16, 26:15, 26:15) u premijernom meču 14. kola regionalne ABA lige.
Zvezda rutinski do drugog mesta 182620758850d0dc0214c8f276754496_orig
Crveno-beli' su tako stigli do devete pobede, uz pet poraza, i izbili na drugo mesto tabele. Sa druge strane, ekipi Splita je ovo deveti poraz uz pet pobeda.

Zvezdu su predvodili Rakočević i Savović sa 13 poena, dok je devet poena dodao mladi Milovanović koji nije promašio iz igre. U gostujućoj ekipe se istakao Sobin sa 14 poena i 3 skoka, dok je Subotić ubacio 12 poena.

Zvezda je imala određenih problema u prvih pet minuta, ali je od tada odličnom timskom igrom stigla do ubedljive pobede. U napadu su svi dali podjednak doprinos, dok su se u fazi odbrane posebno istakli Lazić i Cvetković. Meč u Pioniru je pratilo oko 5.000 havijača.

'Crveno-beli' sledeći meč igraju sa ekipom Zadra 22. decembra, takođe u hali Pionir.

Priliku da se vrati na drugo mesto Partizan će imati u sredu na gostovanju u Zadru, dok Cedevita može da se poravna sa Zvezdom pobedom nad Budućnošću u Zagrebu.