SL: Partizan 'razbio' Vošu – 88:59

SL: Partizan 'razbio' Vošu – 88:59 Empty
PočaljiNaslov: SL: Partizan 'razbio' Vošu – 88:59   SL: Partizan 'razbio' Vošu – 88:59 EmptySub Apr 06, 2013 7:32 am

Košarkaši Partizana pobedili su Vojvodinu sa 88:59 u trećem kolu Superlige Srbije i tako su zadržali maksimalan učinak, dok Novosađani sada imaju skor 2-1.
SL: Partizan 'razbio' Vošu – 88:59 21026212051604130afb19982228003_orig
Od početka meča crno-beli su kontrolisali igru i rezultat i već na poluvremenu su imali 20 poena viška, pa je bilo jasno da će rutinski upisati trijumf.

Najbolji kod domaćih bio je Žofre Lovernj sa 15 poena (6-10 iz igre) i 14 skokova, a Bogdan Bogdanović imao je 16 poena (6-13 iz igre) i 7 uhvaćenih lopti.

Nešto veću minutažu (18 minuta) iskoristio je Marko Čakarević, koji je dao10 poena (3-6 iz igre, 5sk). Dragan Milosavljević ubacio je 12 poena. Partizan je na ovom meču bio bez suspendovanih Bertansa i trenera Duška Vujoševića.

Dragan Zeković predvodio je Vojvodinu sa 17 poena (4-11 iz igre), a Boltić je imao 11 poena i 4 asistencije. U četvrtom kolu Partizan gostuje Slobodi u Užicu, dok Vojvodina na svom terenu dočekuje Konstantin.

Tekstualni prenos meča:

Partizan je bolje počeo meč i posle trojke Bogdanovića poveo je sa 5:0. Novosađani nisu mogli do koša, iako su u prva dva minuta imali četiri skoka u napadu. Lovernj je bio superioran u reketu, brzo je došao do šest poena, a crno-beli su vodili 10:4.

Marojević i Zeković držali su goste u igri, a Bogdanović je pogodio novu trojku za 13:8.

U Pioniru je bilo oko tri hiljade gledalaca, koji su zvižducima dočekali Filipa Čovića na ulasku u igru. Određeni broj navijača počeo je da skandira uvrede na račun njegove majke, ali su prestali sa time na molbu spikera.
SL: Partizan 'razbio' Vošu – 88:59 167442174751604132babc7119590827_orig
Voša je četiri minuta bila bez poena, nije pomogao ni tajm aut, a posle zakucavanja Gagića i bacanja Milosavljevića bilo je 18:8. Do kraja prve deonica gosti su polaganjem Čovića smanjili na 18:11.

Početak druge četvrtine protekao je u neefikasnoj igri na obe strane, a legendarni navijač Partizana Miša Tumbas došao je do klupe Partizana, a onda ga je obezbeđenje odvuklo.

Gosti nisu imali rešenja za Lovernja i Gagića, a trener Matić je zatražio novi tajm aut pri rezultatu 26:13 za crno-bele.

Partizan je u potpunosti kontrolisao situaciju na terenu i prednost je do poluvremena porasla na dvadeset poena prednosti. Bogdanović je pogodio još jednu trojku, zatim je dao i dvojku, a posle polaganja Čakarevića bilo je 40:20.
Marko Čakarević dobio je veću minutažu i dobro ju je koristio, a Voša je na drugoj strani tek iz 12. pokušaja ubacila prvu trojku (Zeković).

Domaći tim zaigrao je nešto opuštenije uljuljkan visokom prednošću, a Zeković, Ivelja i Stojačić poentirali su na drugoj strani i smanjili su prednost na 46:35. Kratak period dobre igre gostiju Partizan je prekinuo serijom 5-0 – Milosavljević je pogodio trojku, a Lovernj je zakucao za 51:35.

Meč je potom ponovo uplovio u mirne vode, pa je pred poslednjih deset minuta bilo 20 poena razlike (58:38).

Tada je pitanje bilo samo kojom razlikom će crno-beli doći do trijumfa. Navijači u Pioniru ovacijama su dočekali ulazak Đekića u igru u 33. minutu, a njihovo zadovoljstvo bilo je još veće kada je Đekić koji minut kasnije ubacio pet poena u nizu, u završnici i još jednu trojku.

Šansu u završnici meča dobili su mladi Mladen Đorđević i Mihajlo Andrić, a Partizan je u laganom ritmu priveo meč kraju i prednost čak uspeo i da uveća protiv slabe Vojvodine - 88:59.