Barsa 'preživela', Bajern nadmoćan

Barsa 'preživela', Bajern nadmoćan Empty
PočaljiNaslov: Barsa 'preživela', Bajern nadmoćan   Barsa 'preživela', Bajern nadmoćan EmptySre Apr 10, 2013 7:39 pm

Fudbaleri Barselone i Bajerna pridružili su se Real Madridu i Borusiji Dortmund u polufinalu UEFA Lige šampiona.
Barsa 'preživela', Bajern nadmoćan 6632832995165d08d4fe6e897357247_orig
Barselona je preživela vođstvo Pari Sen Žermena na Kamp Nou, te sa 1:1 zahvaljujući većem broju golova u gostima (2:2) prošla među četiri najbolja tima Evrope.

Juventus nije imao snage za preokret protiv Bajerna, koji je u drugom poluvremenu iskoristio prostor u odbrani domaćina i sa 2:0 potvrdio trijumf u dvomeču evropskih velikana.

U polufinalu Lige šamiona igrače po dva španska i nemačka tima - Real Madrid, Barselona, Bajern Minhen i Borusija Dortmund. Žreb parova je u petak u Nionu. Finale je 25. maja na "Vembliju".

Liga šampiona, četvrtfinale:

Barselona – Pari Sen Žermen 1:1 (0:0) (prvi meč 2:2)
Pedro 71 – Pastore 50

Barselona (4-4-2): Valdes – Alves, Pike, Alba, Adrijano (Barta 62') – Buskets, Inijesta, Ćavi, Fabregas (Mesi 62') – Vilja, Pedro
PSŽ (4-4-2): Sirigu – Maksvel, Silva, Aleks, Žale – Mota, Verati, Mura, Pastore – Laveci (Gameiro 81'), Ibrahimović

PSŽ je bio bolji rival od Barselone u prvom poluvremenu, stvorio je više šansi koje je zaustavio Viktor Valdes, dok domaćin nije ni šutirao u okvir gola.

Već na startu drugog poluvremena Zlatan Ibrahimović i Havijer Pastore sjajno kombinuju u kontri "3 na 3", a Argentinac šalje loptu pored Valdesa u mrežu.

Desetak minuta kasnije Lionel Mesi ulazi u igri i preokreće stvari. Dvadesetak minuta pre kraja organizuje napad ispred kaznenog prostora gostiju, proigrava Vilju koji loptu vraća Pedru, a ovaj je smešta u mrežu za konačnih 1:1

Juventus – Bajern 0:2 (0:0) (prvi meč 0:2)
Mandžukić 64, Pisaro 90+

Juventus (3-5-2): Bufon – Kjelini, Barzalji, Bonuči – Markizio (Đakerini 79'), Padoin (Isla 69'), Pogba, Asamoa, Pirlo – Kvaljarela (Matri 66'), Vučinić
Bajern (4-2-3-1): Nojer – Dante, Van Bujten (Boateng 35'), Lam, Alaba – Martines, Švajnštajger – Roben, Riberi (Gustavo 80'), Miler – Mandžukić (Pisaro 83')

Bajern je iskusno odradio posao u Torinu, prepustio je domaćinu da diktira tempo, te tražio šanse posle greški i iz prekida.

Nakon sat vremena mučenja oba tima, Bajern rešava pitanje pobednika. Posle centaršuta Švajnštajgera, Martinesov šut odbija Bufon, ali lopta stiže do Mandžukića koji utišava Torino.

U nastavku meča Bajern nije dozvolio Juventusu da priđe njegovom golu, da bi u nadoknadi vremena Švajnštajger sjajnim pasom omogućio Pisaru da dotuče rivala iz Italije.

Najvažnije detalje sa oba meča mogli ste da pratite na našem sajtu:
Barsa 'preživela', Bajern nadmoćan 10383727815165d08e10ee0864692584_orig
Kraj! Završeni su revanš mečevi u Barseloni i Torinu, Katalonci su igrali 1:1 sa PSŽ-om i zahvaljujući većem broju golova u gostima prošli u polufinale. Bajern je sa 2:0 potvrdio nadmoć nad Juventusom.

90+ GOOOOOL! Bajern duplira prednost u Torinu! Minhenski tim je potvrdio pobedu nad Juventusom. Švajnštajger je poslao sjajnu loptu ka rezervisti Klaudiju Pisaru koji sjajno reaguje i prebacuje Bufona za konačnih 2:0

85' Barselona kontroliše igru na Kamp Nou, PSŽ ne uspeva da se organizuje, pa Katalonci čuvaju prednost. U Torinu je potpuno mirno, Juve napada, ali odbrana Bajerna ne popušta

72' Dobra akcija Juventusa po desnoj strani, Matri ubacuje loptu, Pogba je propušta, ali Vučinić loše prima i propada izgledna situacija za izjednačenje

71' GOOOOOL! Barselona je izjednačila! Mesi je Barselona! Samo desetak minuta nakon što je ušao u igri njegov tim je postigao gol. Argentinac je pokrenuo tipičnu akciju Katalonaca ispred kaznenog prostora, na penalo je pronašao Vilju koji odmah vraća loptu do Pedra, a ovaj šutira iz prve i pogađa uz desnu stativu za 1:1
Barsa 'preživela', Bajern nadmoćan 8068856855165c9a8afd55874805960_orig
66' Pirlo ne uspeva da nadmudri odbranu Bajerna koji pravi sjajnu kontru "4 na 2", ali Miler odlučuje da šutira sa ivice kaznenog, umesto da proigra Švajnštajgera koji je mogao da definitivno reši dvomeč

65' Pet minuta posle ulaska Mesija Barsa stvara najbolju šansu. Ćavi Ernandes je izveo korner, Pike je šutira, ali je izblokiran

64' GOOOOOL! Bajern potiže gol u Torinu! Bavarci su na korak od plasmana u polufinale, Mario Mandžukić je iskoristio odbitak posle centaršuta Bastjana Švajnštajgera, te intervenciju Bufona posle šuta Martinesa

60' Barselona nije imala odgovor u narednih desetak minuta, pa Tito Vilanova pravi prvi potez. U igru ulazi Lionel Mesi, a sa njim i Mark Batra. Argentinac je zamenio Fabregasa, dok je sa njim izašao i povređeni Adrijano

57' Bajern igra strpljivo i pronalazi prostor u odbrani domaćina, Roben gađa drugu stativu, ali ni on ne pogađa gol

56' PSŽ nastavlja da igra sjajno, nekoliko minuta posle gola Ibrahimović i Pastore ponovo kombinuju, ali ovaj put Argentinac ne pogađa gol

50' GOOOOOOL! Pari Sen Žermen vodi u Barseloni 1:0! Parižani su izveli sjajan kontranapad, Ibrajimović je u situaciji "tri na tri" poslao savršen pas Havijeru Pastoreu koji je lako loptu poslao pored ovaj put nemoćnog Valdesa

49' Kvaljarela prvi preti u drugom poluvremenu u Torinu, stiže do ivice kaznenog prostora, ali ne uspeva da pogodi okvir gola.
Barsa 'preživela', Bajern nadmoćan 10208007885165c027d93a7121281783_orig
45' (poluvreme) Nema golova posle prvog poluvremena. Barselona je imala mnogo veći posed lopte od PSŽ-a, ali nije uspela da šutira u okvir gola. Sa druge strane, Parižani su bili veoma konkretni u svojim atacima, Laveci i Mura su stavili na muke Valdesa, ali je golman Barselone bio siguran i sačuvao svoj gol.

U Torinu se igralo mnogo opreznije, Juve je bio za nijansu bolji rival, ali je najbolju šansu imao Pirlo kojem je sjajan šut iz slobodnog udarca zaustavio Nojer. Sa druge strane, Bufon je bio centralna figura u finišu prvog dela igre.

39' Bavarci vrše veliki pritisak na gol rivala, Bufon je dva puta morao da izbacuje loptu u korner, posebno je bio opasan šut Alabe. Juve je zapretio preko Pirla, ponovo iz slobodnog udarca

35' Bajern preuzima kontrolu, preti preko Mandžukića i Milera, ali je Bufon siguran. Van Bujten se povredio, menja ga Džerom Boateng

33' Barselona i dalje ima veći posed lopte, ali nema karakterističnih napada Katalonaca, koji nikako da loptu pošalju u okvir gola rivala
Barsa 'preživela', Bajern nadmoćan 3030868415165c028a6fae784332526_orig
28' PSŽ maksimalno koristi svaki slobodan prostor u napadu, ali Valdes sjajno brani, prvo šut Mure glavom nakon centaršuta Ibrahimovića na drugu stativu izbacuje preko prečke, a potom i pokušaj Aleksa glavom posle kornera

27' Juventus preuzima potpunu kontrolu, organizuje sjajnu šansu koja je išla preko Padina do Pogbe na desnoj strani, on šalje oštar centaršut po zemlji u peterac, ali niko ne stiže do nje i ide na drugu stranu

23' najbolja šansa za Juventus, Vučinić je izborio slobodan udarac na ivici kaznenog prostora, Pirlo je fenomenalno gađao, ali je Nojer bio oprezan i loptu boksovao van kaznenog

20' Bajern je potpuno neutralisao igru Juventusa, "crno-beli" nikako da stignu do kaznenog prostora. Sa druge strane, Barselona po običaju 'poseduje' loptu, dok PSŽ preti sa distance

17' Sve se otvorenije igra u Barseloni, domaćin je zaprezio preko Fabregasa koji je ipak dobio samo korner

14' PSŽ organizuje najbolji napad, dugo je trajao, lopta je išla sa leve na desnu stranu, završio ga je Tijago Mota, ali je udarac po zemlji zaustavio Valdes.13' Bajern preti iz prekida, ali centaršut sa desne strane nije doneo korist

12' Oprez je i dalje očigledan u igri sva četiri tima, Barselona i Juve kontrolišu loptu, ali nema šansi. Inijesta je pokušao da iznenadi Sirigua sa više od 30 metara

8' U Torinu nema uzbuđenja, Juventus vrši pritisak na Bajern na njegovoj polovini terena, ali osim pokušaja Markizija, Nojer nema posla

4' Nova šansa za Lavecija, krenuo je sam ka golu rivala između dva čuvara, ali mu je lopta pobegla i stigla do golmana Barselone.

3' Meč u Kataloniji počeo je šansama, prvu je imao Ćavi koji je šutirao poed gola iz slobodnog udarca sa 25 metara, da bi sa druge strane Valdes zaustavio pokušaj Lavecija.

20:45 Počeli su revanši u Barseloni i Torinu, Barsa mora pažljivo protiv PSŽ-a, u meču koji sa klupe prate Lionel Mesi (prvi put posle pet godina u nokaut fazi LŠ) i Dejvid Bekam, dok Juventus mora da napadne opasni Bajern