Sportski forum
Niste prijavljeni na forum. Molimo prijavite se, ili se registrujte, ako nemate nalog. Registracija traje svega nekoliko minuta i potpuno je besplatna. Dobrodošli na sportski forum!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LE: Čelsi vodi, nula u Istanbulu Empty
PočaljiNaslov: LE: Čelsi vodi, nula u Istanbulu   LE: Čelsi vodi, nula u Istanbulu EmptyČet Apr 25, 2013 8:30 am

U ovim trenucima igraju se prvi mečevi polufinala Lige Evrope, Čelsi vodi protiv Bazela na gostovanju, dok je u Istanbulu, u duelu Fenerbahčea i Benfike 0:0.
LE: Čelsi vodi, nula u Istanbulu 15670068095166df2f1b38e012837852_orig
Bazel je do najvećeg klupskog uspeha u evropskim takmičenjima stigao preko Totenhema, posle izvođenja penala, dok je Čelsi eliminisao Rubin, golom više u gostima.

Do polufinala je stigao i turski Fenerbahče, koji je bio bolji od italijanskog Lacija, dok su fudbaleri Benfike obezbedili prolaz u duelu sa Njukaslom. Pravdu u Istanbulu deliće Milorad Mažić.

Liga Evrope, polufinale:
Fenerbahče – Benfika 0:0
Bazel – Čelsi 0:1
Mozes 12

Čak šestorica igrača u startnoj postavi domaćeg tima u Istanbulu imaju žute kartone, što znači da će u slučaju nove javne opomene propustiti revanš u Portugalu sledećeg četvrtka. Fenerbahče se odlučio za formaciju 4-5-1, a najistureniji igrač domaćih bio je Pjer Vebo. Na drugoj strani, jedino iznenađenje u startnoj postavi bilo je to što je umesto Nikolasa Gaitana u nju uvršten Pablo Aimar.

Do 15. minuta nijedna ekipa još uvek nije našla svoj ritam, domaćini su bili previše nervozni, dok se gosti još uvek nisu navikli na atmosferu i bučne navijače Fenerbahčea. Prva prava prilika viđena je u 17. minutu, kada je Vebo imao priliku da dovede domaćina u vođstvo, ali je golman Sov bio na pravom mestu.

U Bazelu, domaći tim je bolje počeo utakmicu, ali pravih prilika nije bilo ni na jednoj strani u prvim minutima. Na drugoj strani, akcije su uglavnom vodili Azar i Tores. Prvu pravu priliku u tom duelu imao je Čelsi u 12. minutu, preko Lamparda, ali je golman švajcarskog tima dobro reagovao. Odmah potom 'plavci' su poveli preko Mozesa, pošto je Lampard izveo korner, a lopta promašila Ivanovića, pogodila Nigerijca, odskočila od zemlju pravo do gola Bazela.

Mozes je golom utišao navijače Bazela, ali su Švajcarci ubrzo imali priliku da izjednače, posle slobodnog udarca koji je izveo Šer u 17. minutu, ali je Šar odlično reagovao. Domaći tim je nastavio sa napadima, odbrana Čelsija je loše reagovala, ali su Švajcarci bili brzopleti i nisu uspeli to da iskoriste.