Remi na 'Marakani'

Remi na 'Marakani' Empty
PočaljiNaslov: Remi na 'Marakani'   Remi na 'Marakani' EmptyNed Jun 02, 2013 11:30 am

U nedelju je odigrano nekoliko prijateljski fudbalskih utakmica u sklopu priprema za nastavak kvalifikacija za predstojeće Svetsko prvenstvo u Brazilu.
Remi na 'Marakani' 197879094651abb9187a6cf847027428_orig
U najzanimljivijem meču na 'Marakani', duelu prestonice i kolevke fudbala, Brazil i Engleska odigrali su nerešeno 2:2.

Amerika je, posle poraza od Belgije, sada savladala Nemačku sa 4:3, dok su Irska i Južna Afrika ostvarile sigurne pobede. Irci su bili bolji od Gruzije 4:0, a Bafana Bafana od Lesotoa sa 2:0.Remi na 'Marakani' 25512157951abb919f3be4555927256_orig
Brazil i Engleska odigrali su svoj 25. međusobni meč i deseti put on je završen bez pobednika. Mreže su mirovale u prvih, a goleadu u nastavku nagovestio je Fred u 57. minutu.

'Gordi Albion' preokreće rezultat u svega 12. minuta, prvo je fudbaler Arsenala Aleks Okslejd-Čemberlejn izjednačio u 67. da bi Vejn Runi doveo Englesku u vođstvo u 79. minutu. To je 12. meč u nizu na gostovanjima da su izabranici Roja Hodžsona postigli pogodak.

Konačan ishod meča postavio je Paulinjo 10 minuta pred kraj.

Brazil - Engleska 2:2