EL: Fener slavio u grotlu Pionira

EL: Fener slavio u grotlu Pionira Empty
PočaljiNaslov: EL: Fener slavio u grotlu Pionira   EL: Fener slavio u grotlu Pionira EmptyPet Nov 08, 2013 9:32 pm

Košarkaši Partizana poraženi su u Pioniru od Fenerbahčea sa 88:78 u meču 4. kola Evrolige koji su obeležile sudije.
EL: Fener slavio u grotlu Pionira 279285779527d5bd1c44b2909543755_orig
Čak pet tehničkih grešaka dosudili su arbitri (Španac, Grk i Ukrajinac), a dve je zaradio trener Partizana Duško Vujošević koji je isključen početkom drugog dela.

Crno-beli su se odlično nosili sa skupocenim timom Željka Obradovića 25 minuta, imali su i +11 u drugoj deonici, ali su u poslednjih 15 minuta razumljivo pali.

Žofri Lovernj bio je ubedljivo najbolji u sastavu Partizana sa 20 poena, 10 skokova i indeksom 28. Tarens Kinzi dodao je 18 poena uz 7 skokova, a Leo Vesterman ubacio je 13 poena. Na drugoj strani svoju klasu je potvrdio Bojan Bogdanović sa 26 poena (6-9 trojke), Bo Mekejleb dodao je 14, a veoma dobar bio je i Nemanja Bjelica sa 12 poena i 5 skokova.

Partizan je na kraju imao devet skokova više (39-30), ali turski tim je imao potpunu dominaciju u asistencijama (17-7).

Crno-beli sada imaju skor 1-3 u A grupi, dok je timu Željka Obradovića ovo bila 12. vezana pobeda u svim takmičenjima na startu sezone. U narednoj rundi crno-beli gostuju CSKA u Moskvi.Tok meča:

Oba tima su, prema očekivanju, počela nervozno u fantastičnoj atmosferi koju su napravili navijači crno-belih, pa je prve poene posle skoro dva minta postigao Lovernj koji je snažno zakucao iz kontre.

Partizan je na početku igrao veoma dobru odbranu, pa Bogdanović i Bjelica nisu mogli da dođu do lakih poena. Na drugoj strani Dragan Milosavljević ubacio je četiri vezana poena.Već u šestom minutu trener crno-belih Duško Vujošević je dobio tajničku grešku nakon faula u napadu Dejana Muslija. Do prvog vođstva gosti su došli u šestom minutu nakon trojke Bogdanovića (7:6).

U drugom delu prve deonice Obradović je na parket poslao praktično svog najboljeg igrača Boa Mekejleba koji je odmah ubacio pet vezanih poena, ali uzvratili su Vesterma i Bogdanović i vratili crno-belima prednost (15:12).

U poslednjoj sekundi prve deonice pogodio je i Dalo pa je Partizan imao +4 (17:13).Tok meča:

U poslednjoj sekundi prve deonice pogodio je i Dalo pa je Partizan imao +4 (17:13).Ništa se u igri Partizana nije promenilo ni na startu druge deonice. Snažna odbrana pravila je probleme i skupocenom turskom timu, a na drugoj strani je Kinzi poenima uz faul doneo crno-belima i +7 (20:13).

Gosti su pokušali da uhvate priključak preko Bojana Bogdanovića, ali Partizan nije to dozvolio. Poenima Milutinova i veoma dobrog Lovernja crno-beli su došli do devet razlike (28:19), pa je Obradović bio prinuđen da zatraži tajm-aut.

Nakon minuta odmora Partizan je prvi put stigao i do dvocifrenog vođstva nakon poena Milutinova (30:19), ali usledila je serija 5-0 gostiju (trojka Bjelice) i Vujošević je uzvratio tajm-autom. Seriju Fenera od 9-0 prekinuo je Lovernj (32:28), a problem za Partizan bila su rana četiri faula Muslija.U samom finišu prvog dela Partizan je iskoristio nekoliko grešaka rivala (loše izvođejnje ispod koša), razigrao se i Bogdan Bogdanović, pa je srpski šampion nakon 20 minuta vodio 38:30.

Iako je Partizan postigao prve poene na startu drugog dela, početak treće deonice pripao je gostima. Bojan Bogdanović pogodio je trojku, a nedugo zatim Vujošević je nakon nove žučne rekacije dobio i drugu tehnički i isključen je sa utakmice.

Tu nije bio kraj tehničkim greškama pošto je posle još jedne sporne sudijske odluke Gagić neprimereno reagovao. Samo minut i po kasnije i Kleiza je dobio tehničku zbog prigovora pa je morao da napusti parket zbog pet faulova.

Igra je u trećoj deonici u drugom planu, ali Partizan je uspeo da zadrži vođstvo sve do 27. minuta kada je Bogdanović pogodio trojku za 52:51. Fener je počeo da pogađa trojke u trećoj deonici, ali Partizan se nije predavao. Veoma borben bio je Lovernj, pa su gosti posle 30 minuta imali samo tri poena viška (60:57).Gosti su sa dobrim šutom nastavili i na startu poslednje deonice, pogodili su Preldžić i Bogdanović i Fener je u 33. minutu došao do plus sedam (68:61). Atmosfera je u tim trenucima potpuno pala u Pioniru, pa je i gostima bilo mnogo lakše da dolaze do poena.

Brzo su došli do prve dvocifrene razlike i praktično već sredinom poslednje četvrtine prelomili meč u svoju korist. Do kraja meča nije bilo više uzbuđenja na parkatu, pa je Fener ostvario još jedan trijumf.