Uživo: Stojković spasao Partizan

Uživo: Stojković spasao Partizan Empty
PočaljiNaslov: Uživo: Stojković spasao Partizan   Uživo: Stojković spasao Partizan EmptySub Dec 07, 2013 3:49 am

Lider Jelen Superlige Partizan gostuje najvećem iznenađenju sezone Čukaričkom, u poslednjem kolu šampionata u 2013. godini.
Uživo: Stojković spasao Partizan 7919851352a32e178bcb3908269637_orig
Posle 14 utakmica crno-beli ima 30 bodova, osam više od rivala sa Banovog Brda koji je osvojio samo bod u poslednja dva kola i pao na sedmo mesto na tabeli.

Šampion u meč ulazi pod velikim pritiskom nakon očajne igre i eliminacije u četvrtfinalu Kupa Srbije, ali iza sebe ima tri pobede u nizu u JSL.

U prvih pet mečeva 15. kola postignuto je samo pet golova, a pobedili su Sloboda i Novi Pazar. Od 17:00 na programu je derbi kola između Crvene zvezde i Vojvodine, dok se u nedelju (16:00) sastaju Jagodina i Radnički Kragujevac.

Tok meča Partizan Čukarički možete pratiti u tekstualnom prenosu na našem sajtu:

Partizan je krenuo ofanzivno od starta, iako je Rašović ponovo meč počeo bez klasičnog napadača. Ipak, prvi konkretniji napad imao je domaćin preko Stojiljkovića koji je pao posle duela sa Nemanjom Petrovićem u kaznenom prostoru Partizana, ali nije bilo penala.

Već u osmom minutu trener Čukaričkog Vladan Milojević je morao da napravi prvu izmenu, zbog povrede Brazilca Lukasa Pjasentina, a ušao je Dejan Bojević.

U narednih desetak minuta znatno je opao ritam, Partizan je kontrolisao loptu, pokušao nekoliko pute preko desne strane i Malbašića da kreira akciju, ali nije bilo prolaza u kazneni prostor domaćina.

Gosti prete preko kombinacije Matića i Stojiljkovića, ali Stojković na vreme istrčava i uzima loptu. Golman Partizan igra verovatno svoj poslednji meč u crno-belom dresu.

Prvih 25 minuta meča proteklo je bez konkretnih akcija i gol šansi, odbrane su okončavale napade ispred svojih kaznenih prostora, sve do 26. minuta kada je Stojković po ko zna koji put spasao Partizan ove jeseni.

Slavoljub Srnić je odigrao sjajno na desnoj strani, predriblao je Petrovića i Stankovića i izašao sam na Stojkovića, koji je sjajno reagovao. Bila je to najbolja šansa na utakmici.

Jelen Superliga, 15. kolo:
Čukarički – Partizan

Sudije: Bojan Nikolić (Kragujevac), Vladimir Čeđenović (Kragujevac), Nenad Kurčubić (Kragujevac), Darko Karanović (Beograd), Slobodan Veselinović (Valjevo), Dejan Dimitrijević (Loznica)

Čukarički: Ristić – Todorović, Ostojić, Pavlović – Pjasentin (Bojević 8'), D. Srnić, Matić, S. Srnić, Stojković, Brežančić – Stojiljković,

Partizan: Stojković – Obradović, Ostojić, Stanković, Petrović – Marković, Ilić, Jojić, Brašanac, Malbašić – Luka