Sportski forum
Niste prijavljeni na forum. Molimo prijavite se, ili se registrujte, ako nemate nalog. Registracija traje svega nekoliko minuta i potpuno je besplatna. Dobrodošli na sportski forum!
Sportski forum
Niste prijavljeni na forum. Molimo prijavite se, ili se registrujte, ako nemate nalog. Registracija traje svega nekoliko minuta i potpuno je besplatna. Dobrodošli na sportski forum!
Sportski forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sportski forum

Forum o sportskim desavanjima
 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Gatuzo i Inzadi rekli danas Adio - Milan podmlađuje ekipu

Ići dole 
AutorPoruka
Admin
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 597
Datum upisa : 26.01.2012
Godina : 32

Gatuzo i Inzadi rekli danas Adio - Milan podmlađuje ekipu Empty
PočaljiNaslov: Gatuzo i Inzadi rekli danas Adio - Milan podmlađuje ekipu   Gatuzo i Inzadi rekli danas Adio - Milan podmlađuje ekipu EmptySub Maj 12, 2012 12:58 am

Gatuzo i Inzadi rekli danas Adio - Milan podmlađuje ekipu Vest_9635_1_thumb_2
Nakon razgovora sa izvršnim direktorom Milana Adrijanom Galianijem, legende rosonera Đenaro Gatuzo i Filipo Inzagi, dan nakon što je isto učinio Alesandro Nesta, objavili su rastanak s klubom sa kojim su napisali istoriju. Pipo je napisao i dirljivo pismo navijačima u kome pominje i meč sa Zvezdom.
Gatuzu i Inzagiju ovog leta ističu ugovori sa Milanom, a nakon dugogodišnje vernosti "rosonerima" danas je došlo do rastanka.

Gatuzo je u Milan došao 1999. godine iz Salernitane. Ove sezone je odigrao samo šest nastupa za Milan pošto se nekoliko meseci lečio od problema sa očnim živcem. Za Milan je odigrao 463 utakmice i navijači ga pamte kao beskompromisnog borca odanog kolektivu. Sa rosonerima je dva puta bio šampion Italije i dva puta Evrope. Osvojio je takođe jedan Mondijal za klubove, po dva evropska i Italijanske Superkupa kao i jedan Kup Italije:

"Odlazim jer je došao trenutak da oslobodim prostor za neka nova mlađa lica. Sve ću opširnije pojasniti na konferenciji za novinare u subotu. Još nisam odlučio gde ću u narednoj sezoni" - poručio je neumorni 34-godišnji Gatuzo.

Dan ranije od Milana se oprostio i Alesandro Nesta koji bi kako kaže karijeru najradije nastavio u MLS ligi, dok će klub napustiti i Klarens Sedorf koji je na korak od prelaska u brazilski Botafogo.


Od Milana se danas oprostio i 38-godišnji napadač Filipo Inzagi koji je u transferu teškom 37 miliona evra iz Juventusa 2001. godine stigao na "San Siro". Inzagi je za Milan odigrao 296 mečeva na kojima je postigao 125 golova. On se obratio navijačima preko pisma u kome se navodi sledeće i kojima se pominje i njegov nastup protiv Crvene zvezde koji je odigran na njegov rođenadan:


"Prvo i najvažnije što želim da vam kažem je da sam igrao i pobeđivao za Nas. Igre i pobede bez podele emocije ne znači ništa, ali vi i ja, mi, sve smo činili zajedno. Nadali smo se, trpeli, slavili i radovali. Podizali smo trofeje i osvajali titule zajedno u srcima. Uvek smo bili na istim talasnim dužinama i to niko nije mogao da nam oduzme.

Dragi navijači Milana, kada sam stigao u klub vi to niste ni znali. Sedeo sam u hotelskoj sobi i nisam mogao da izađem kako ne bih ugrozio pregovore Juventusa i Milana. Prvih nedelja i meseci proučavali ste me i gledali se.

A onda smo zaljubili jedno u drugo. Te večeri protiv Torina. Bili ste ljuti, stvari na terenu nisu se odvijale dobro i ćutali ste. Počeo sam da se zagrevam i podrška koju ste mi dali dovela nas je do pobede i 'ugurala' nas u Ligu šampiona, a povrh toga u finale u Mančesteru. Te uspomene, kao i one koje su mi pomogle da sredim misli tokom teških perioda 2005. i 2008. godine, uz jezu koju sam osetio duž kičme 9. avgusta 2006, na svoj rođendan protiv Crvene zvezde, zauvek ću čuvati kraj srca.



Atina. Fudbal nam je podario samo iz jednog razloga: ja i vi, mi, želeli smo trofej Lige šampiona toliko jako, toliko snažno da je morao da nam pripadne. Naravno, stvarnost je nadmašila najluđe snove. Dva gola protiv Liverpula, dve godine posle Istanbula, sedma titula Lige šampiona. Sudbina nam je dala više nego što je iko smeo da se nada.

Danas bih izrazio zahvalnost uz poštovanje predsedniku Berluskoniju i Adrijanu Galijaniju. Njihova energija i njihova sposobnost da prenose emocije učinili su me jačim i pogurali me preko svih granica. Ipak, želeo bih da spomenem i one koji su sa mnom radili od omladinskih dana do fantastičnih klubova za koje sam igrao. Pomogli su mi da postanem čovek i igrač kakav sam danas.


Hvala ti Milane, hvala ti fudbale. Dozvolite mi da vas nazovem svojim, narode Vija Turatija, od Milanela do kancelarija i telefonskih operatera, fizioterapeuta, doktora, kuvara, od zaposlenih na stadionu do svlačionice. Svi vi koji ćete me gledati u nedelju u kratkim rukavima i sa željom da postignem gol. Ćao Karlo Anćeloti, osvojio sam mnogo sa tobom, ćao divni navijači koji ste me pratili do kraja sveta sa emocijama i strašću. Ćao moji saigrači, današnji i jučerašnji.

Na kraju mi dozvolite da zahvalim svojoj porodici, majci Marini, ocu Đankarlu, Simoneu i Tomazu. Nikad ne bih stigao do ovde bez vas. Vi ste moja snaga. Dragi Milane, napuštam te samo zato što je to život. Došao je trenutak za rastanak i ti to znaš, kao i ja.
Ćao i hvala svima.

Pipo Inzagi".


U narednim danima očekuje se dalji egzodus fudbalera iz Milana koji sprema veliku obnovu ekipe za iduću sezonu. Još sedmorici ugovori ističu ovog leta, ali o tome ćemo više znati narednih dana.
Nazad na vrh Ići dole
https://sportforum.serbianforum.info
 
Gatuzo i Inzadi rekli danas Adio - Milan podmlađuje ekipu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Milan doveo prvo pojačanje za narednu sezonu
» Milan doveo prva dva pojačanja za narednu sezonu
» Milan ostao bez Teveza!
» Milan u polufinalu kupa Italije
» Milan - novi problemi, Montolivo stiže pre roka?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sportski forum :: Sportske vesti :: Fudbal-
Skoči na: