Sportski forum
Niste prijavljeni na forum. Molimo prijavite se, ili se registrujte, ako nemate nalog. Registracija traje svega nekoliko minuta i potpuno je besplatna. Dobrodošli na sportski forum!
Sportski forum
Niste prijavljeni na forum. Molimo prijavite se, ili se registrujte, ako nemate nalog. Registracija traje svega nekoliko minuta i potpuno je besplatna. Dobrodošli na sportski forum!
Sportski forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sportski forum

Forum o sportskim desavanjima
 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Šarapova presrećna zbog ulaska u finale

Ići dole 
AutorPoruka
Admin
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 597
Datum upisa : 26.01.2012
Godina : 32

Šarapova presrećna zbog ulaska u finale Empty
PočaljiNaslov: Šarapova presrećna zbog ulaska u finale   Šarapova presrećna zbog ulaska u finale EmptyČet Jan 26, 2012 12:10 pm

Ruska teniserka Marija Šarapova rekla je da je srećna i uzbuđena jer će igrati finale grend slema posle nekoliko godina.
Šarapova presrećna zbog ulaska u finale Sarapova74496020120125101729
Marija Šarapova je u polufinalu pobedila čehinju Petru Kvitovu sa 2:1 u setovima (6:2, 3:6, 6:4).

"Imala sam mnogo duplih grešaka, ali sam u važnim trenucima, na brejk loptama protivnice, dobro servirala, čak i druge servise. Srećna sam i izbudjena jer još mogu da igram na nivou grend slem finala", rekla je šarapova u Melburnu.

Ona je istakla da je igrala agresivno jer bi u suprotnom gubila poene.

"Igrala sam agresivno i nisam joj dala šanse da se priključi i igra najbolje što ume. Da sam joj dozvolila da diktira tempo od starta meča, branila bih se, a onda bi ona osvajala poene", kazala je šarapova.

Šarapova će u finalu Otvorenog prvenstva Australije igrati protiv Ruskinje Viktorije Azarenke koja je u polufinalu pobedila Belgijanku Kim Klajsters.

"Azarenka je veoma dobra teniserka i nisam imala uspeha kada smo se ranije sastajale. To želim da promenim i biće potrebno odigrati taktički veoma dobro. Ako budem igrala ofanzivno biće u redu, u suprotnom biće loše", kazala je Ruskinja.

Ona je dodala da Azarenka nikada nije igrala finale grend slema, ali da ima iskustva jer je osvajala velike turnire.

Šarapova je istakla da bi više volela da osvoji grend slem nego da se vrati na prvo mesto svetske rang liste.

Druga finalistkinja Viktorija Azarenka istakla je posle pobede nad Kim Klajsters u polufinalu da joj je to jedan od najvećih trijumfa u karijeri.

"Veoma sam srećna zbog pobede. Treći set je bio baš težak, sa puno uspona i padova. Kim je imala nekoliko neverovatnih udaraca. Pobedila sam i to mi je donelo mnogo radosti. Još sam na turniru tako da sam samo na finale fokusirana. Ovakvu priliku sam čekala dugo, ali je vredelo", kazala je Azarenka.

Azarenka je istakla da je Klajsters u drugom setu terala da trči "kao da je na maratonu".

"Kim je dominirala u drugom setu, terala me je da puno trčim. Osećala sam se kao na maratonu. U trećem setu sam pokušala da igram agresivnije poen po poen. Dosta sam radila na fizičkoj spremi koja mi pomaže da izdržim velike napore i igram koliko god je potrebno", rekla je Azarenka.

Klajsters je kazala da je razočarana, ali da je Azarenka zasluženo pobedila.

"Razočarana sam, dala sam sve od sebe u poslednje dve nedelje. Bilo je momenata u trećem setu kada sam mislila da sam u prednosti, ali Viktorija je igrala veoma dobro, agresivno, sa dosta kretnje. Na kraju je zasluženo pobedila", rekla je Belgijanka.

Klajsters je istakla da je Azarenka poboljšala kretnju u odnosu na prethodne godine i da se primećuje iskustvo koje je stekla.

"Viktorija odlično vraća udarac, veoma duboko, blizu osnovne linije. Jedna od njenih snaga je to što često udara po sredini terena, gde je teže braniti se", kazala je Klajsters.

Finale ženskog singla izmedju Šarapove i Azarenke igra se u subotu.
Nazad na vrh Ići dole
https://sportforum.serbianforum.info
 
Šarapova presrećna zbog ulaska u finale
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Vuković: "Bez zlata zbog idiota"
» Kiša odlaže istorijsko finale!?
» Seltik zbog navijača na tapetu UEFA
» Đoković ili Mari, ko će u finale?
» Finale sa Novakom pitanje časti za Nadala

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sportski forum :: Sportske vesti :: Tenis-
Skoči na: