Sportski forum
Niste prijavljeni na forum. Molimo prijavite se, ili se registrujte, ako nemate nalog. Registracija traje svega nekoliko minuta i potpuno je besplatna. Dobrodošli na sportski forum!
Sportski forum
Niste prijavljeni na forum. Molimo prijavite se, ili se registrujte, ako nemate nalog. Registracija traje svega nekoliko minuta i potpuno je besplatna. Dobrodošli na sportski forum!
Sportski forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sportski forum

Forum o sportskim desavanjima
 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Đoković ili Mari, ko će u finale?

Ići dole 
AutorPoruka
Admin
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 597
Datum upisa : 26.01.2012
Godina : 32

Đoković ili Mari, ko će u finale? Empty
PočaljiNaslov: Đoković ili Mari, ko će u finale?   Đoković ili Mari, ko će u finale? EmptyČet Jan 26, 2012 11:39 am

Najbolji teniser sveta Novak Đoković i četvrti nosilac Endi Mari u petak od 9.30h po srednjoevropskom vremenom igraće polufinale Australijan opena.
Đoković ili Mari, ko će u finale? 21213657424f17f08be0e12409517460_size3
U međusobnim okršajima srpski teniser vodi sa 6-4, a poslednji put igrali su u Sinsinatiju prošle godine, kada je Novak predao meč prvi vođstvu Škota 6:4, 3:0.

Međutim, pre toga Đoković je slavio u spektakularnom meču u Rimu, kao i u finalu prošlogodišnjeg Australijan opena.

"Ovo je nova sezona, novi izazovi za sve nas. Endi sada ima Ivana Lendla uz sebe, napravio je neke promene. Deluje fizički spremno, igra dobro i motivisan je da osvoji svoju prvu Grend slem titulu. Ovde je dvostruki uzastopni vicešampion i dokazuje sebi i ostalima da je Australijan open njegov najbolji Grend slem turnir. Sa druge strane, i ja igram dosta dobro prethodnih godina i možemo da očekujemo sjajan meč. Nadam se da mogu da ponovim ono što sam učinio prošle godine, ali biće potrebno mnogo truda kako bih pobedio“, izjavio je Đoković.

Novak u prva tri kola nije imao nikakvih problema sa Lorencijem, Hiraldom i Mauom, ali je u okršajima sa Hjuitom i Davidom Fererom imao periode slabije igre, što je rezultovalo i izgubljenim setom od Australijanca.

Iako je na početku delovalo da je Marijev žreb najteži, brojna iznenađenja u njegovoj četvrtini učinila su mu put lakšim – izgubio je jedino prvi set na turniru od Herisona, a zatim je dobio Rožer-Vaselana, Ljodru, Kukuškina i Nišikorija.

„Osećam se veoma sveže jer nisam mnogo igrao i nadam se da bi to mogla da bude moja prednost. Moraću da igram mnogo dugih poena i zato mi je nephodno da mi noge budu sveže“, rekao je Mari.
Škot je na poslednjih pet Grend slem turnira zaključno sa ovim došao bar do polufinala, ali još mu nedostaje najveći trofej.

„Oduvek sam voleo da igram sa Novakom. Prošle godine sam izgubio u Melburnu, ali s obzirom na sezonu koju je on imao, taj poraz nije delovao tako loše šest meseci kasnije. Predstojeći meč biće pravi pokazatelj mog napretka u odnosu na prošlu godinu“.
Đoković kaže da je spreman za eventualni dugačak meč sa jednim od najboljih drugova iz detinjstva.

„Nemam nikakvih fizičkih problema, osećam se spremno i psihološki sveže. Prošle godine u finalu prvi set trajao je više od jednog časa, bilo je mnogo dugih razmena udaraca. Ali to je ono što moram da očekujem, naročito ovde gde je teren malo sporiji. Obojica smo igrači koji vole igru sa osnovne linije i koji vole da polako uđu u poen. Biće to veliki taktički izazov za obojicu, a početak meča biće veoma važan sa psihološkog aspekta“.

U prvom polufinalu Rafael Nadal pobedio je Rodžera Federera, a analizu tog meča pročitajte ovde.
Nazad na vrh Ići dole
https://sportforum.serbianforum.info
 
Đoković ili Mari, ko će u finale?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Mari doneo izjednačenje Velikoj Britaniji u Dejvis kupu
»  Đoković - Conga (10h)
» Đoković - Dimitrov (23.00, TV B92)
» Real ne mari za reči Đorđevića, Madriđani vide selektora Srbije kao novog trenera
» Đoković - Nadal 3:2 (kraj)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sportski forum :: Sportske vesti :: Tenis-
Skoči na: