Sportski forum
Niste prijavljeni na forum. Molimo prijavite se, ili se registrujte, ako nemate nalog. Registracija traje svega nekoliko minuta i potpuno je besplatna. Dobrodošli na sportski forum!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Arsenal samo 2:2 u Hong Kongu Empty
PočaljiNaslov: Arsenal samo 2:2 u Hong Kongu   Arsenal samo 2:2 u Hong Kongu EmptyNed Jul 29, 2012 1:34 am

Fudbaleri Arsenala završili su turneju po Aziji odigravši nerešeno 2:2 u Hong Kongu sa lokalnim šampionom Kitčijem.
Arsenal samo 2:2 u Hong Kongu 117621094501521083127c538714412_orig
Domaći tim je dva puta vodio, ali su Tio Volkot i 19-godišnji vezni igrač Tomas Ejsfeld doneli remi Englezima.

Arsenal će pre početka sezone u Premijer ligi 18. avgusta odigrati još jedan meč, a generalnu probu imaće protiv Kelna šest dana ranije.

Hongkongški tim je od početka krenuo ofanzivno, stvorili dve šanse u uvodnim minutima, da bi već u sedmom Kitči poveo. Jago je prošao Šćesnog.

Posle primljenog gola Arsenal je zaigrao ozbiljnije, šanse su imali Volkot i Šamak, da bi ovaj prvi izjednačio u 23. minutu. Diabi ga je proigrao, a Volkot je lagano savladao Vanga.
Dva minuta kasnije Losada je izveo spektakuarne makazice preko glave, koje nisu urodile plodom, da bi već u 28. Kitči ponovo vodio. Danije Kansela je savladao Poljaka na golu "tobdžija" posle sjajne akcije Ka Vaia u sredini terena.

U nastavku su usledile šanse Diabija, Šamaka, Žervinja, dok je u 55. minutu Kitči zapretio preko Kvana koji je pogodio spoljni deo stative. Minut kasnije Volkot je imao sjajnu šansu za izjednačenje, ali njegov lob nije uspeo.

Arsenal je nastavio da dominira, da bi u 68. minutu sjajnu šansu propustio Afobe posle odlične akcije i centaršura Okselejd-Čemberlejna. Međutim, inicijativa je Arsenalu ipak donela remi. 15ak minuta pre kraja Žervinjo je prevario dva rivala i pronašao Ejsfelda koji je loptu ubacio u praznu mrežu.

Startna postava Arsenala: Šćesni - Đuru, Migel, Istmond, Gibs - Diabi, Kokvelin - Okselejd-Čamberlejn, Volkot, Rjo - Šamak.