Klipersi preboleli derbi, čudo na Floridi

Klipersi preboleli derbi, čudo na Floridi Empty
PočaljiNaslov: Klipersi preboleli derbi, čudo na Floridi   Klipersi preboleli derbi, čudo na Floridi EmptyČet Jan 26, 2012 9:13 pm

Noćas odigrana samo dva meča, Klipersi uspeli da se rehabilituju za poraz od komšija. Boston na neverovatan način dobio Orlando drugi put ove nedelje.
Klipersi preboleli derbi, čudo na Floridi Pirs74703020120127074302
Pre nekoliko dana Orlando se izblamirao u Bostonu postigavši 56 poena, najmanje u istoriji franšize.

Novi poraz od Seltiksa je samo so na ranu. Orlando je ima prednost od +27 u jednom trenutku i na kraju izgubio utakmicu.

Kako?

Pa, pre svega zahvaljujući horor igri u poslednjoj četvrtini. Oni su u taj meč ušli sa 11 poena plusa, ali se videlo tokom drugog poluvremena da je katastrofa na pomolu.

Naime, Boston je poslednji period otvorio sa 15:1, tokom tih nekoliko minuta, Medžik je promašio sedam šuteva, napravio tri greške i realizovao samo jedno slobodno bacanje.

Na poluvremenu domaći su inače vodili 58:37, postigli su za 24 minuta više poena nego tokom čitavog meča u Bostonu. Ali, ni to nije bilo dovoljno.

Pol Pirs sjajan, ponovo je nadoknadio odsustvo Alena i Ronda, ubacio je 24 poena, imao 10 skokova. Neočekivanju pomoć dobio je od rukije I'Tvejna Mura koji je dodao 16 poena, od toga 10 u poslednjoj četvrtini. Pavlović je igrao manje od pet minuta, nije se upisao.

U drugom meču večeri pobeda Klipersa nad Memfisom. "Grizliji" su delovali umorno, dobroj seriji je kraj, nakon sedam pobeda u nizu, izgubili su dva poslednja meča.

Klipersi su na krilima tandema Pol - Grifin stigli do prednosti, odoleli su naletima Memfisa u poslednjoj četvrtini. Grifin je ubacio 20, Pol 18 poena.

Mark Gasol je smanjio prednost domaćih na 91:89, ali to je bilo najbliže što su prišli gosti. Batler posle polaganja i Pol koji je realizovao dva slobodna bacanja su praktično prelomili u poslednjem minutu.

Klipersi - Memfis 97:91
Orlando - Boston 83:91